Reis zoeken

Soort reis

Regio

Met oog voor

Reisduur

Vertrekperiode

Prijs

Rondreis Mozambique, Tanzania & Zanzibar kampeerreis25 dagen

Prijs vanaf € 2.770,-

Boeken

Van Maputo naar Zanzibar volgen we met onze safaritruck de prachtige kustlijn van Mozambique en Tanzania. We slaan regelmatig onze tenten op aan de prachtige stranden van de Indische oceaan. We ontdekken de mooie koraalriffen en volgen de sporen van Portugese en Arabische zeevaarders die hier handelden in goud, ivoor, maar vooral slaven.

  1. Amsterdam - Maputo
  2. aankomst Maputo
  3. Maputo - Inhambane - Praia do Tofo
  4. Praia do Tofo - Vilanculos
  5. Vilanculos, dhowtrip naar Bazaruto-archipel
  6. Vilanculos
  7. Vilanculos - Gorongosa nationaal park
  8. Gorongosa NP
  9. Gorongosa NP - Caia
  10. Caia - Quelimane
  11. Quelimane - Nampula
  12. Nampula - Îlha de Moçambique
  13. Îlha de Moçambique
  14. Îlha de Moçambique - Pemba
  15. Pemba - Mocimboa da Praia
  16. Mocimboa da Praia - Negomane
  17. Negomane - Lindi
  18. Lindi - Kilwa
  19. Kilwa
  20. Kilwa - Dar es Salaam
  21. Dar es Salaam - Zanzibar
  22. Zanzibar
  23. Zanzibar
  24. Zanzibar - Dar es Salaam - Amsterdam
  25. aankomst Amsterdam

Maputo & Praia do Tofu

Dag 1 Amsterdam - Maputo
Dag 2 Aankomst Maputo
Dag 3 Maputo - Inhambane - Praia do Tofo

We vliegen naar de Mozambiqaanse hoofdstad Maputo. De haven heeft altijd een centrale rol gespeeld in de ontwikkeling van de stad. Hier kwamen Portugese, Afrikaanse, Indiase, Chinese en Arabische zeevaarders aan land en verspreidde hun cultuur. Rond het fort van Nossa Senhora da Conceião werd een kleine nederzetting gesticht die onder de Portugeszen uiteindelijk uitgroeide tot een van de mooiste steden van Afrika. Door de jarenlange burgeroorlog zijn veel gebouwen verwoest, maar de stad wordt met hulp van de VN in haar oude glorie hersteld. Het stationsgebouw, dat meer op een gouveneurspaleis lijkt, is hier van een goed voorbeeld. Schuif ’s avonds aan in de verschillende restaurants die de bekende Laurenço Marques gamba’s uit de rivier serveren als garnalen peri peri.
 
Met onze truck starten we onze bijzondere reis en rijden we noordwaarts. De baai van Inhambane is bekend om zijn duikmogelijkheden en walvishaaien. De stad vormde in de 10e eeuw de zuidelijkste nederzetting voor Arabische en Perzische handelaren. De koloniale gebouwen, Indiase winkeltjes, wuivende kokospalmen en dhows geven deze plaats een oriëntaals karakter.

Vilanculos & Bazaruto archipel

Dag 4 Praia do Tofu - Vilanculos
Dag 5 Vilanculos, dhowtrip naar Bazaruto-archipel
Dag 6 Vilanculos

Over slechte wegen bereiken we het vissersplaatsje Vilanculos. De Bazaruto-archipel is een aaneenschakeling van kleine eilanden die zijn uitgeroepen tot nationaal park, zodat flora en fauna worden beschermd. De grootste attractie van de eilanden schuilt onder water: kilometers rif.

Op een traditionele dhow maken we een zeiltocht. Inmiddels gewend aan het Mozambikaanse ritme kun je uitkijken naar dolfijnen, zonnen aan dek en genieten van de mooie omgeving. Liefhebbers wagen een duik op het rif, waar gekleurde vissen voor je duikbril zwemmen. De visserij maakt Vilanculos buitengewoon fotogeniek. In de ochtend verzamelt de bevolking zich op het strand om zingend de netten binnen te halen.

Gorongosa nationaal park

Dag 7 Vilanculos - Gorongosa nationaal park
Dag 8 Gorongosa NP

Na ons verblijf aan de Mozambikaanse kust rijden de volgende dag vroeg in de morgen landinwaarts richting Gorongosa nationaal park. We overnachten in dit nog weinig bezochte park en nemen de tijd om met open jeeps op wild speurtocht te gaan. Na de burgeroorlog is dit park door stropers bijna geheel leeggeroofd.

Nu is dit park het schoolvoorbeeld van een succesvolle herplaatsing van wild dat in andere parken niet over voldoende leefruimte beschikte. Dit succesverhaal en de adembenemende landschappen zijn prachtig verfilmd in een prijswinnende documentaire van National Geographic <Africa’s Lost Eden>.  Meer informatie over dit schitterende nationale park een trailer van de film kan je vinden [link met de naam: Gorongosa nationaal park (onderliggend http://www.gorongosa.net/  )

Caia, Quelimane & Nampula

Dag 9 Gorongosa NP - Caia
Dag 10 Caia - Quelimane
Dag 11 Quelimane - Nampula

We vervolgen onze reis door een gebied waar nauwelijks toeristen komen. Niet verwonderlijk, want de wegen in het noorden van Mozambique zijn slecht. Bij Caia bereiken we de Zambezi. Onlangs (in 2009) is hier een brug gebouwd om de rivier te overspannen. Daarvoor werden voertuigen met een onbetrouwbare ferry de rivier overgezet.

Quelimane heeft een verleden waarin handel met de Omaanse Arabieren van Zanzibar en ontdekkingsreizigers als David Livingstone en Vasco da Gama een rol speelde. De Portugezen bouwden hier in 1544 een handelspost. De plek werd een belangrijk overslagpunt van slaven. Bezienswaardig zijn het gouverneurspaleis en de kathedraal Nossa Senhora do Vibramento. Natuurlijk kun je ook een duik in zee nemen in de Zalala baai.

Îlha de Moçambique

Dag 12 Nampula - Îlha de Moçambique
Dag 13 Îlha de Moçambique

Van nog grotere historische betekenis is het eiland Îlha de Moçambique, dat sinds de jaren zestig met een brug aan het vaste land is verbonden. Het eiland is een voorproefje van Zanzibar zoals dat twintig jaar geleden, was onaangetast door toerisme. De historie en architectuur zijn hier zo bijzonder dat Unesco de plaats op de Werelderfgoedlijst zette. De prachtige maar vervallen gebouwen worden nu gerestaureerd.

Vasco da Gama landde hier aan het eind van de vijftiende eeuw. De Portugezen bouwden hier de Kapel van Nossa Senhora de Baluarte, het oudste nog bestaande Europese gebouw op het zuidelijke halfrond. De kapel staat naast het 12 meter hoge fort van São Sebastião dat zelfs wij tijdens een belegering niet konden innemen.

Het eiland heeft koloniale gebouwen, waaronder een kapel die als het oudste bouwwerk op het zuidelijk halfrond wordt beschouwd. Ook zijn er sporen te vinden van de wrede slavenhandel.

Pemba & Mocimboa da Praia

Dag 14 Îlha de Moçambique - Pemba
Dag 15 Pemba - Mocimboa da Praia
Dag 16 Mocimboa da Praia - Negomane

De kustplaats Pemba is de hoofdstad van noordelijk Mozambique en heeft een bijna twee kilometer lange souk waar van alles te koop is. Slenter langs de honderden stalletjes en verbaas je over de uitgestelde waar, die varieert van tafelzilver, fruit, houtsnijwerk tot auto onderdelen.

In de turkooizen baai dobberen honderden dhows. Baobabs die hier tot aan het strand groeien, maken het idyllische beeld compleet. Voor de kust ligt bij Wimbe Beach een prachtig rif dat snorkelaars en duikers uit de hele wereld aantrekt. Ook kun je een optionele zeiltocht maken naar de Quirimba archipel

Bij de kustplaats Mocimboa da Praia buigen we af het binnenland in. We overnachten in Negomane aan de rand van het Niassa reservaat, dat op dit moment nog ontoegankelijk is. Het park had eens de grootste concentratie wild in Mozambique, maar heeft ernstig te leiden gehad van de jarenlange burgeroorlog. Met een totale oppervlakte van 42.000 km2 is dit reservaat tweemaal zo groot als het bekende Krugerpark in Zuid-Afrika. Het park kent uiteen lopende landschappen, van open savanne, miombo bossen, verdronken land tot rivierbossen dieaan de oevers van de rivieren Rovuma, de Lugenda, de Luatize en de Lussanhando. Maar we kunnen hier helaas (nog) niet in.

Lindi & Kilwa

Dag 17 Negomane - Lindi
Dag 18 Lindi - Kilwa
Dag 19 Kilwa

We kruisen de Ruvuma rivier die de grens vormt met Tanzania en volgen zijn loop richting de monding in de Indische oceaan. Lindi was eens een levendige havenplaats, maar verloor die status nadat het werd verwoest door een cycloon in de jaren ’50. De baai van Lindi is prachtig en in de buurt liggen enkele mooie stranden.

We volgen de Tanzaniaanse kust noordwaarts met af en toe een blik op het blauwe water van de Indische Oceaan. Het Portugees heeft inmiddels plaatsgemaakt voor Kisswahili en kinderen joelen ons na. Kilwa Kisiwani was eens de belangrijkste en invloedrijkste handelspost aan de Oost-Afrikaanse kust.

Hier werd goud en ijzer uit Groot-Zimbabwe en slaven en ivoor uit het binnenland verhandeld voor porselein en specerijen uit Azië. Imposante middeleeuwse ruïnes van een paleis, een moskee en andere gebouwen ademen nog de grandeur van dit roerige verleden. Ook deze plaats is vanwege het grote historische belang toegevoegd aan de Werelderfgoedlijst.

Dar es Salaam & Zanzibar

Dag 20 Kilwa - Dar es Salaam
Dag 21 Dar es Salaam - Zanzibar
Dag 22 Zanzibar
Dag 23 Zanzibar
Dag 24 Zanzibar - Dar es Salaam - Amsterdam
Dag 25 aankomst Amsterdam

In Dar es Salaam stappen we op de veerboot naar Zanzibar. Wellicht dat we onderweg dolfijnen in het vizier krijgen. Het exotische specerijeneiland is een perfect eindpunt van deze bijzondere reis. Hier kunnen we alle indrukken van ons avontuur verwerken. De eerste nacht verblijven we een hotel in het historische Stone Town. Je kunt uren ronddolen door smalle straatjes met kleine winkeltjes en langs huizen met prachtig bewerkte houten deuren. Ook een kruidentour naar een plantage met specerijen en exotische vruchten behoort tot de mogelijkheden.

De laatste dagen verblijven we in een accommodatie aan het strand, waar je kunt relaxen, zonnen, zwemmen, snorkelen of duiken. We nemen de ferry terug naar Dar es Salaam en vliegen van daaruit terug naar Amsterdam.

Op weg met Djoser

Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. Het principe 'vrijheid-blijheid' houdt in, dat enkele excursies die bij de reis zijn inbegrepen vastliggen, maar dat de resterende tijd vrij is in te vullen. Uiteraard ben je nooit verplicht om aan een excursie deel te nemen. Bij alle excursies zijn entreegelden dan ook exclusief zodat je zelf kan bepalen of je mee naar binnen wilt. Wie er liever zelf op uitgaat heeft daartoe alle vrijheid. Op die manier leer je Mozambique en Tanzania immers het beste kennen. De maximale groepsgrootte voor deze reizen is 20 personen.

Prijs v.a.: € 2.770,-

Toeslag 1persoonskamer: € 175,-

Singlevoordeel:
Gratis 1-persoonskamer

Kijk bij de data in het voorjaar

Vertrekdata 2012

Datum Extra informatie Beschikbaarheid Prijs  
13 September ruim voldoende € 2.770,- Boek nu
11 Oktober ruim voldoende € 2.795,- Boek nu

Inclusief

Vliegreis, luchthavenbelasting, veiligheidstoeslag, brandstoftoeslag, vervoer per safaritruck, kampeer & hotelovernachtingen, excursies volgens programma, ‘gamedrives’ en entreegelden nationale parken, maaltijden tijdens kampeersafari, Engelssprekende chauffeur/reisbegeleiding.

Exclusief

reisverzekering, overige maaltijden, entreegelden, fooien, persoonlijke uitgaven, etc.

Wijzigingen voorbehouden.

Landarrangement

De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt €1.595

Hotelverlenging

Boek je een vluchtverlenging dan kun je aanvullende hotelaccommodatie op Zanzibar bij boeken. Je verblijft dan aan het einde van je rondreis in een middenklasse hotel vlakbij het strand. De prijs is vanaf € 45,-op basis van logies en ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer is vanaf € 90,- per nacht. Transfers naar de ferry in Zanzibarstad en van/naar de hotel/luchthaven in Dar es Salaam zijn voor eigen rekening en organisatie.

Groepssamenstelling

Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. Het minimum aantal deelnemers is meestal 8, het maximum 20. Bij de reizen binnen Europa en in Indonesië is de maximale groepsgrootte 22 personen.

Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.

Belgische geinteresseerden kunnen contact opnemen met Djoser - Divantoura te Gent (09 223 00 69).
 

Vervoer

Bij de reis door Mozambique en Tanzania vliegen we met KLM/Kenya Airways. Onderweg maken we op de heenweg een tussenstop in Nairobi.

Het vluchtschema van de KLM is, onder voorbehoud van wijzigingen:

Amsterdam - Nairobi   21.00

-

06.25*
Nairobi - Maputo   07.50 - 10.45
             
Dar Es Salaam - Amsterdam   22.55 - 07.55*

* = Aankomst volgende dag

Tijdsverschil: in de zomer is er geen tijdsverschil, 's winters is het in Mozambique een uur vroeger.

Landarrangement: de prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt € 1595, -.

Tijdens de reis maken wij gebruik van een speciaal voor safari's uitgeruste trucks. Deze truck is voorzien van stoelen geplaatst in de rijrichting, bergruimte voor bagage, kampeeruitrusting en etensvoorraden. Wij hebben de volledige beschikking over deze truck, zodat we overal kunnen stoppen waar we willen. In Gorongosa nationaal park maken we een ‘gamedrive’ met een open terreinwagen.

In Mozambique en het zuiden van Tanzania is de kwaliteit van het wegennet wisselvallig. Sommige wegen in Mozambique zijn onlangs geasfalteerd of er wordt hard aan herstel gewerkt. Soms heeft het wegdek echter veel weg van een gatenkaas. Sommige stukken weg zijn onverhard. Naast geasfalteerde wegen tref je, met name in de wildparken, veel ongeasfalteerde wegen aan. In grote steden als Maputo en Dar es Salaam en op Zanzibar staat de truck niet tot onze beschikking. Daar kun je je eigen tijd indelen en deze plaatsen lopend of met een goedkope taxi verkennen.
 

Accommodatie

In Maputo en Zanzibarstad overnachten we in een middenklassenhotel. De laatste dagen aan het strand op Zanzibar overnacht je in bungalows aan zee. Alle andere nachten wordt er gekampeerd.

We overnachten in ruime, makkelijk op te zetten koepeltentjes, die bij de ingang voorzien zijn van muskietengaas. Wij zorgen voor alle kampeerspullen, behalve voor je slaapzak. In Mozambique en Tanzania zijn de voorzieningen op de kampeerterreinen eenvoudig. We kamperen vaak aan het strand, zodat je de ochtend kunt beginnen met een duik in de Indische Oceaan.

Eénpersoonskamer: Alleenreizenden worden, in goed overleg, ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eigen tent en éénpersoonskamer reserveren tegen de daarvoor geldende toeslag. Deze toeslag bedraagt € 175, -. Het meenemen van je eigen tent is niet toegestaan.
 

Hotelverlenging: Boek je een vluchtverlenging dan kun je aanvullende hotelaccommodatie op Zanzibar bij boeken. Je verblijft dan aan het einde van je rondreis in een middenklasse hotel vlakbij het strand. De prijs is vanaf € 45,- op basis van logies en ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer is vanaf € 90,- per nacht. Transfers naar de ferry in Zanzibarstad en van/naar de hotel/luchthaven in Dar es Salaam zijn voor eigen rekening en organisatie.

Reisdocumenten

  • vliegticket. voor deze reis wordt gebruik gemaakt van een e-ticket. Meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 2 weken voor vertrek.
  • paspoort, dat na vertrek uit Afrika nog zes maanden geldig is.
  • visa voor zowel Mozambique € 42, - (vooraf aanvragen) als voor Tanzania € 50, - (vooraf aanvragen).

Je kunt de visumaanvraag voor Mozambique en Tanzania zelf regelen bij de betreffende ambassades in respectievelijk Brussel en Amsterdam, maar je kunt dit ook laten verzorgen via Djoser en het Visumburo. In dit laatste geval brengen we naast de kosten van het visum € 28, - bemiddelingskosten per visum in rekening. In beide gevallen ontvang je ongeveer 6 weken voor vertrek een e-mail met meer informatie over de visumaanvraag.
 

Geldzaken

In Mozambique is de munteenheid de Mozambikaanse Metical. In Tanzania betaal je met Shillingen. Voor de actuele koersen kijk op www.oanda.com/convert/classic.

Pinnen: In Mozambique zijn enkele geldautomaten in Maputo, Vilanculo en Morongulo. In Mozambique zijn de geldautomaten regelmatig buiten gebruik. In Dar es Salaam en op Zanzibar zijn pinautomaten.

Contant: euro’s worden op steeds meer plaatsen geaccepteerd maar Amerikaanse dollars hebben nog steeds de voorkeur.
Creditcards: worden nauwelijks geaccepteerd en zijn fraudegevoelig. We raden dit betaalmiddel af.

De maaltijden tijdens de kampeerovernachtingen zijn bij de reissom inbegrepen. Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 175, - per persoon per week. We adviseren u een deel van het bestedingsgeld in contanten Amerikaanse dolars mee te nemen, zoveel mogelijk in kleine coupures.

Het is gebruikelijk om na afloop van de reis de chauffeur en de campcourier fooi te geven. Ook na de gamedrives in Mozambique en de dhowtocht stellen de begeleiders een fooi op prijs.

Maaltijden

De maaltijden tijdens de kampeerovernachtingen zijn in de reissom inbegrepen. Drankjes tijdens de safari zijn niet inbegrepen en dienen na de safari bij de crew afgerekend te worden. Een meereizende kamphulp (campcourier) draagt zorg voor de inkopen en geeft aanwijzingen bij de bereiding. De maaltijden worden door de reizigers zelf klaargemaakt. Van iedere deelnemer wordt daarom enkele keren tijdens de safari een actieve bijdrage verwacht bij het koken en andere huishoudelijke activiteiten. De maaltijden zijn, indien mogelijk, afgestemd op de westerse smaak.

Tijdens de overnachtingen in Maputo en op Zanzibar zijn de maaltijden niet inbegrepen in de reissom. Zo ben je op deze plaatsen vrij om te bepalen waar je (al dan niet met anderen) gaat eten.

Het basisgerecht van de landen waar we doorheen reizen is maïspap. In zuidelijk Afrika heet dit sadza, in Tanzania is het bekend onder de naam ugali. Het wordt meestal gegeten met rund- of geitenvlees of met een saus, ‘relish’ genaamd. Het smaakt het lekkerst wanneer je dit met je handen eet.
 

Gezondheid

Voor deze reizen wordt aangeraden:

  • vaccinaties tegen DTP, hepatitis A en gele koorts.
  • malariatabletten

De vaccinatie tegen gele koorts is verplicht voor Tanzania, evenals een choleraverklaring.
Informeer in elk geval bij je huisarts of de plaatselijke GGD, die op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering www.lcr.nl of www.itg.be.

De hygiënische omstandigheden in Mozambique en Tanzania zijn matig. Het is verstandig goed te letten op wat je eet. Het is altijd goed om een middel tegen darmstoornissen mee te nemen, maar bedenk dat alleen een stopmiddel de klachten niet verhelpt. Een zoutoplossing (ORS) verhelpt uitdrogingsverschijnselen. De reisbegeleiding heeft een medische set bij zich met steriel hulpmateriaal voor noodgevallen.

Hotelverlenging

Boek je een vluchtverlenging dan kun je aanvullende hotelaccommodatie op Zanzibar bij boeken. Je verblijft dan aan het einde van je rondreis in een middenklasse hotel vlakbij het strand. De prijs is vanaf € 45,-op basis van logies en ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer is vanaf € 90,- per nacht. Transfers naar de ferry in Zanzibarstad en van/naar de hotel/luchthaven in Dar es Salaam zijn voor eigen rekening en organisatie.

Bagage

Wij adviseren u om niet meer dan zo'n 15 kilo bagage mee te nemen omdat de reizigers zelf de bagage in en uit de truck dienen te laden. We verzoeken u tevens dringend bagage in een weekendtas of rugzak op te bergen. Hardschalige koffers kunnen op deze reis niet worden meegenomen omdat deze niet in de bagageruimte van de truck passen.

Het voltage bedraagt 220 volt. De stekkers zijn driepolig (13 ampèretype, met ronde pinnen). Zie voor meer informatie: http://electricaloutlet.org/

Houd er bovendien rekening mee dat er gekampeerd wordt tijdens deze reis en dat witte kleding niet praktisch is! Een klamboe is niet nodig!

Een paar tips voor bagage:

  • kopieën van paspoort, visa, verzekeringspas en bankpassen en vaccinatieboekje
  • slaapzak, dagrugzakje, camera, reisgids, moneybelt, goede zaklamp of hoofdlamp
  • reiswekker, handdoek, muggenlotion met Deet, snorkeluitrusting, 1 rol wc papier
  • zonnebril, hoofddeksel, sandalen/slippers en schoenen met goed profiel, regenjack
  • luchtige katoenen kleding en een (fleece)trui & verrekijker.
     

Klimaat en geografie

Het gehele jaar kun je prima rondreizen door deze regio en schommelt de temperatuur tussen de 25-30 graden. In de ochtend en avond kan het echter flink afkoelen, zodat warme kleding en een warme slaapzak aan te raden zijn. In de zomer ligt de gemiddelde temperatuur zo'n tien graden hoger. Mozambique heeft een regenseizoen in de periode tussen november en maart. In de ochtend of avond valt er dan een fikse bui.

Wat is het voltage in deze landen?

De netspanning is 220 volt. Op de kampeerterreinen is niet overal elektriciteit aanwezig. Houd er rekening mee dat in Afrika de stroom nog wel eens uitvalt, of gedurende enkele uren niet aanwezig is. Met name in Mozambique gebeurt dit vaak. Op de stopcontacten passen driepolig stekkers met vierkante pinnen, 13 ampère. Het is verstandig een wereldstekker mee te nemen. Zie voor meer informatie: http://electricaloutlet.org/
 

Wordt er alleen gekampeerd?

In Maputo en Zanzibar overnacht je in een comfortabel centraal gelegen hotel. Dit geeft je de gelegenheid om na de vlucht uitgerust aan je rondreis te beginnen of om je op te frissen voordat je terugvliegt naar huis.  De laatste dagen aan het strand op Zanzibar overnacht je in bungalows aan zee Tijdens de andere overnachtingen wordt er gekampeerd. De kampeerterreinen in Mozambique liggen meestal direct aan het strand.
 

Kan ik tijdens de reis naar huis bellen of e-mailen?

Bellen kan in Mozambique, buiten de hoofdstad, moeilijk zijn. In Tanzania zijn meer mogelijkheden maar de lijnen zijn er slecht. Mobiel bellen is sterk afhankelijk van je Nederlandse provider, dus informeer daar even naar hun contracten. Internetcafés zijn te vinden in Maputo, Vilanculo, Morongulo, Dar es Salaam en op Zanzibar.
 

Wat is het meest praktisch om je bagage in te vervoeren?

Tijdens deze reis maken we gebruik van een speciaal uitgeruste safari truck. Omdat de reizigers zelf de bagage in en uit de truck laden, adviseren wij u niet meer mee te nemen dan 15 kilo bagage in soepele reistassen zoals een sport- of weekendtas of rugzak. Vanwege de afmetingen van de bagagevakken is het meenemen van een hardschalige koffers niet mogelijk.
 

Dien ik een klamboe mee te nemen voor deze reis?

Het is niet nodig om een klamboe mee te nemen op deze kampeerreis. De tent heeft muskietengaas en fungeert derhalve als klamboe. Om een beeld te krijgen van de tenten kun je een kijkje nemen op: www.djoser.nl/afrika/_acc/
 

Hoe wordt er gereisd?

Je vliegt met de betrouwbare KLM of haar partner Kenya Airways veilig naar Maputo. Tijdens de reis maken we gebruik van goed uitgeruste en onderhouden safaritrucks. Om een idee te krijgen van onze safaritrucks kun je een kijkje nemen op: www.djoser.nl/afrika/_tr/
 

Kan ik batterijen/accu's opladen tijdens deze reis?

Op de meeste plaatsen waar je kampeert, kun je bij de receptie (tegen betaling) of bij de bar van de campsite accu’s/batterijen opladen. Houd er rekening mee dat in Afrika de stroom nog wel eens uitvalt, of gedurende enkele uren niet aanwezig is.
 

Wie begeleidt de reis?

De reis wordt begeleid door een enthousiaste ervaren Engels of Afrikaans sprekende chauffeur en een lokale campcourier. De crew wacht je op de luchthaven van Maputo op.
 

Wat is een ‘campcourier’?

Behalve de chauffeur reist een ‘campcourier’ mee. Deze regelt de boodschappen en kookt smakelijke westerse maaltijden. Hij of zij verwacht dat je meehelpt met het koken en de afwas. Djoser zorgt voor alle keukengerei (borden, bestek etc.), stoeltjes, tenten en comfortabele kampeermatrasjes. Alle maaltijden tijdens de kampeerovernachtingen zijn in de reissom opgenomen.
 

Wat zijn de duikmogelijkheden tijdens deze reis?

Op bijna alle plekken waar we aan de Mozambikaanse kust verblijven zijn er mogelijkheden om te duiken en te snorkelen. De riffen van Mozambique behoren tot de beste ter wereld en zijn nauwelijks aangetast. Voor de kust van Praia do Tofo kunnen de reusachtige, maar ongevaarlijke planktonetende walvishaaien worden waargenomen. Het duiken is uiteraard afhankelijk van weersomstandigheden.
 

Wat zijn de prijzen van de optionele excursies?

Op verschillende plekken tijdens de reis zijn optionele excursie mogelijk. Deze moeten meestal worden voldaan in Amerikaanse dollars. Hieronder enkele excursies en prijzen zoals die in 2012 worden gehanteerd. 
bootsafari incl. lunch, met snorkelen $ 50,-
walvissafari Morongulo $ 50,-
snorkelen met walvishaaien $ 50,-
Prijzen zijn onder strikt voorbehoud en aan verandering onderhevig.
 

Stel hier je eigen vraag?

Waarom Djoser?

  • unieke reis door ongerept Noord Mozambique
  • maaltijden tijdens kampeerovernachtingen inclusief
  • entreegelden nationale parken inclusief
  • meereizende kok voor inkopen & bereiding
  • volop gelegenheid voor snorkelen en duiken
  • strand verblijf op Zanzibar