Van Istanbul naar Cairo28 dagen
Rondreis Turkije, Syrië, Jordanië & Egypte
Deze reis voert je mee naar het begin van onze geschiedenis. In Istanbul en Ankara proef je de sfeer van historische en moderne tijden. Reis door de grillige natuur van Cappadocië en het nog weinig bereisde zuidoostelijke deel van Turkije. In Syrië en Jordanië wandel je door typische oosterse steden als Aleppo, Damascus en Amman. Het leven van de bedoeïenen ervaar je in de woestijn en de verlaten steden Palmyra en Petra. In Egypte geniet je van de kust aan de Golf van Aqaba en in Cairo heb je nog tijd om de cultuurschatten te bekijken en de piramides te bezoeken.
- Amsterdam - Istanbul
- Istanbul
- Istanbul
- Istanbul, nachttrein naar Ankara
- aankomst Ankara
- Ankara - Ürgüp
- Ürgüp
- Ürgüp
- Ürgüp - Nemrut
- Nemrut - Mardin
- Mardin - Urfa
- Urfa - Aleppo
- Aleppo
- Aleppo - Krak des Chevaliers - Palmyra
- Palmyra - Damascus
- Damascus
- Damascus - Jerash - Amman
- Amman
- Amman - Nebo - Madaba - Kerak - Petra
- Petra
- Petra - ferry van Aqaba naar Nuweiba - Dahab
- Dahab
- Dahab
- Dahab - St. Catharina
- St. Catharina - Cairo
- Cairo
- Cairo
- Cairo - Amsterdam
Istanbul
Dag 1 Aankomst in Istanbul
Dag 2 Istanbul
Dag 3 Istanbul
Het hotel in Istanbul ligt midden in de stad; de meeste bezienswaardigheden bevinden zich op loopafstand. Op de kop van het schiereiland staat het Topkapi-paleis, eeuwenlang de sultanresidentie. Thans is het een museum waar de unieke, veelzijdige kunstcollecties van de sultans te bewonderen zijn. De beroemde 6e-eeuwse Aya Sofia en de ruim duizend jaar later gebouwde Sultanahmet-moskee staan tegenover elkaar.
Verder kun je veel tijd doorbrengen in de enorme, deels overdekte bazaar, bestaande uit een netwerk van gespecialiseerde winkelstraatjes waar je een uitstekende indruk kunt opdoen van de Turkse keuken, huishoudens en ambachten. 's Avonds bieden bijvoorbeeld de luxe wijk Taksim, de gezellige wijk Kumkapý of het Gülhane-park prima uitgaansmogelijkheden. Tijdens een (facultatieve) boottocht over de Bosporus passeer je onder andere het Dolmabahçe-paleis, de indrukwekkende Europabrug, forten en een aantal authentieke, voor het vroegere Istanbul zo typerende houten huizen. Voor deze boottocht kunnen we gebruik maken van de openbare ferry of van de diensten van een lokale kapitein. Vanaf de nieuwe Galatabrug vaar je in de richting van de monding van de Zwarte Zee. Onderweg stopt de boot op tal van plaatsen langs de Bosporus.
Ankara, Ürgüp
Dag 4 Nachttrein Istanbul - Ankara
Dag 5 Ankara
Dag 6 Ankara - Ürgüp
Dag 7 Ürgüp
Dag 8 Ürgüp
In Ankara, de hoofdstad van Turkije bevindt zich één van de belangrijkste musea van Turkije, het Museum voor Anatolische beschavingen. De hoogwaardige collectie geeft een uitstekend overzicht vanaf het Paleolithicum tot de Grieks-Romeinse periode. Vlakbij het museum ligt de oude citadel. In het centrum liggen het altijd drukke gezellige Geçlik Parký en Kocatepe Camii, de grootste moskee in het Midden-Oosten. Op een heuvel staat het imponerende mausoleum van Atatürk.
Vanuit Ankara zetten we de reis voort in de richting van Centraal Anatolië. Tijdens ons verblijf in Cappadocië zijn we te gast in een klein hotel in het plaatsje Ürgüp, vlakbij het nationale park Göreme. Het is een ideale uitvalsbasis om deze bijzondere streek op je eigen manier te verkennen. De erupties van de Erciyes-vulkaan zorgden miljoenen jaren geleden voor het ontstaan van deze streek. Erosie van de tuflaag vormde een bizar maanlandschap met valleien, kloven en grillige rotsformaties. De regio was eeuwenlang een toevluchtsoord voor vervolgde groeperingen, zoals de christenen; meer dan 3000 rotskerken en een aantal ondergrondse steden zijn bewaard gebleven. Met de bus, wandelend, fietsend of per brommer verkennen we deze boeiende streek.
Bekend in deze omgeving zijn met name het openluchtmuseum van Göreme, verschillende rotskerkjes met fresco's, de ondergrondse steden Derinkuyu en Kaymakli, de groene Ihlara-vallei, de Zelve-vallei en het pottenbakkersdorp Avanos. Maar ook een picknick in de natuur, het bekijken van een boerderijtje of een wijnfabriek, behoren hier tot de mogelijkheden.
Nemrut Dagi, Mardin, Urfa
Dag 9 Ürgüp – Nemrut Dagi
Dag 10 Nemrut Dagi - Mardin
Dag 11 Mardin – Urfa
Vervolgens rijden we na ons verblijf in Cappadocië met de bus naar de berg Nemrut Dagi. Koning Antiochus I liet op de top van de berg Nemrut op 2150 m hoogte een 61 m hoge ‘piramide’ aanleggen met kolossale beelden van 8 tot 11 m hoog. Aardbevingen vernielden dit grafmonument, maar de hoofden van verschillende beelden zijn nog steeds intact. Het hoofd van Zeus is ongetwijfeld het meest indrukwekkende. Aan het eind van de middag of vroeg in de ochtend kun je de Nemrut Dagi beklimmen om de weerkaatsing van de zonnestralen bij zonsopgang te bewonderen op de kolossale beelden. Ze lijken over de eeuwigheid te waken op deze grote hoogte.
Mardin ligt aan de rand van de Tur Abdin, het Gebergte der Gelovigen en biedt een mooi uitzicht op de Syrische laagvlakte. Mardin heeft een heel eigen sfeer die gecreëerd wordt door de bazaar met zijn smalle steegjes, prachtig gedecoreerde huizen, moskeeën met koepels als citruspersen en een kleurrijke Arabisch sprekende bevolking.
Ongeveer 6 kilometer ten oosten van de stad, ligt in de heuvels het serene klooster Deir-az-Zafaran. Dit klooster was ooit de residentie van de Syrisch-Orthodoxe patriarch. Hoewel deze tegenwoordig in Damascus zetelt, is het klooster nog steeds in functie. De diensten in de kapel worden gehouden in het Aramees, de moedertaal van Jezus. In enkele ruimtes in het klooster zijn mozaïekvloeren te zien van maar liefst 1500 jaar oud.
Urfa of Sanliurfa is het vroegere Edessa, een historische stad waar Abraham, Jakob en de Heilige Georgius geleefd hebben. Het is zeker de moeite waard een bezoek aan de soeks en de heilige vijver te brengen. In het nabijgelegen Harran bevinden zich de ruïnes van de eerste islamitische universiteit ter wereld. Harran is vooral bekend om zijn karakteristieke huisjes in de vorm van ‘bijenkorven’. De bevolking leeft er zeer traditioneel van landbouw en smokkel.
Aleppo
Dag 12 Urfa - Aleppo
Dag 13 Aleppo
Dag 14 Aleppo – Palmyra
Aleppo bestaat evenals Damascus uit een oud stadsdeel met markten, karavanserais, moskeeën en een nieuwe stad die daaromheen gebouwd is. We verblijven twee nachten in Aleppo, voldoende tijd dus om deze levendige stad te verkennen.
Aleppo is altijd een belangrijk handelscentrum geweest en was het eindstation van de beroemde Oriënt Express. Je vindt hier dan ook een enigszins Europese sfeer terug in de met bomen omzoomde straten. Nog steeds tref je in Aleppo vele nationaliteiten aan. Armeniërs hebben zich begin deze eeuw in de christelijke wijk gevestigd. Russische handelaren reizen af en aan om kleding in te kopen op de lokale markten. In Aleppo tref je tevens de grootste overdekte soek aan van Syrië, waar je door de vele verkopers meermalen voor een kopje thee of koffie wordt uitgenodigd. Het is de moeite waard om een aantal van de sfeervolle karavanserais binnen te lopen. Dit zijn de herbergen waar vanaf de zestiende eeuw handelaren uit Engeland, Nederland en Frankrijk verbleven op hun weg langs de Zijderoute.
Het bekendste bouwwerk van Aleppo ligt net buiten de soek: de citadel. In deze burcht, die hoog boven de stad uittorent kun je uren doorbrengen in de catacomben en de rijkversierde troonzaal. Dichtbij ons hotel ligt het nationaal museum, waar je een prachtige collectie kunst- en gebruiksvoorwerpen vindt.
Je kunt ook een dagdeel reserveren voor een bezoek aan de christelijke wijk, waar dicht bij elkaar een aantal kerken staan. Achter de deuren in deze wijk gaan soms prachtige koopmanshuizen schuil met prachtige binnenplaatsen en vele vertrekken. Met een beetje geluk kun je een blik in de huizen werpen of door één van de bewoners worden uitgenodigd er een kijkje te nemen. Vanuit Aleppo vervolgen wij onze weg naar Palmyra. Onderweg brengen we een bezoek aan het bekendste kruisvaarderskasteel in de Arabische wereld. Krak des Chevaliers.
Palmyra, Damascus
Dag 15 Palmyra – Damascus
Dag 16 Damascus
Palmyra wordt ook wel de 'stad der palmen' genoemd en ligt ten oosten van Damascus in de woestijn. We overnachten in het centrum van het moderne stadje Palmyra in een eenvoudig hotel, dat op loopafstand ligt van de imposante ruïnes van de oude stad. De bus brengt je als je dat wilt naar de verder gelegen graftorens en de imposante tempel van Bel. Daar kun je ronddwalen langs de zuilengalerijen en theaters van het oude Palmyra. 's Avonds kun je je met een lokaal gehuurd busje naar het kasteel laten vervoeren dat uitkijkt over de ruïnes. Hier kun je genieten van de zonsondergang die de oude stad in een roze gloed zet.
Vervolgens komen we in de hoofdstad van Syrië: Damascus. Het is leuk om zoveel mogelijk de sfeer van deze stad in je op te nemen, bijvoorbeeld door naar een van de toegangen tot de oude stad te wandelen, slechts een kwartier lopen vanaf ons hotel. Al tijdens de eerste wandeling valt op dat de stad bestaat uit een mengeling van oud en nieuw, wat je niet alleen in de architectuur terugvindt maar ook in het straatbeeld. Hier zie je modern geklede vrouwen op hoge hakken lopen naast zwaar gesluierde vrouwen op pantoffeltjes.
De meeste bezienswaardigheden bevinden zich in het oude centrum, dat te voet prima te belopen is. Hoewel de Syriërs er prat op gaan dat hun hoofdstad de oudst bewoonde van de wereld is, stammen de oudste ruïnes uit de Romeinse tijd. Dat is zichtbaar in de nog deels bewaarde, oorspronkelijk Romeinse muur, die het oude centrum omgaf.
Een van de belangrijkste trekpleisters in Damascus is de Omayyaden-Moskee, gelegen aan het eind van de soek. Op deze plaats hebben achtereenvolgens een Aramese tempel, een Romeinse tempel en een christelijke kerk gestaan. Lange tijd werd de ene helft van de moskee door christenen gebruikt en de andere helft door moslims. Je kunt even uitrusten op een terrasje achter de moskee, om vervolgens bijvoorbeeld het paleis van de al-Azem familie te bezoeken of je te ontspannen in een van de vele badhuizen die Damascus rijk is.
Amman, Petra
Dag 17 Damascus - Amman
Dag 18 Amman
Dag 19 Amman - Nebo - Madaba - Kerak - Petra
Dag 20 Petra
De rit naar de Jordaanse grens duurt ongeveer 4 uur. Bij de grens nemen we afscheid van de Syrische gids, aan de Jordaanse kant staat de Jordaanse gids ons op te wachten. Bij de grens in Jordanië is er gelegenheid om geld in te wisselen en wat te eten, terwijl de gids de visumformaliteiten voor je afhandelt.
Daarna rijden we naar de Romeinse provinciestad Jerash. Doordat Jerash als gevolg van een aardbeving eeuwenlang met zand overdekt is geweest, is deze stad uitzonderlijk goed bewaard gebleven. Na de restauratiewerkzaamheden die er deze eeuw aan verricht zijn maakt Jerash een springlevende indruk. Naast het theater en vele tempels vind je er nog origineel plaveisel met eronder de riolering.
Amman is gebouwd op zeven heuvels. Als je 's avonds met een taxi één van de heuvels van Amman op rijdt, heb je een schitterend uitzicht over de verlichte glooiende stad. Het oude centrum ligt rondom het grote Romeinse theater, met vele drukke winkelstraten en de Koning Hoesseinmoskee, die ook een bezoekje waard is. De moderne wijk Shmeisani is het uitgaanscentrum voor de inwoners van Amman, hier kun je goed eten en een 'nargileh' roken, de hoge, soms met glittertjes versierde waterpijp.
We vertrekken vroeg voor de lange, maar prachtige rit over een deel van de King's Highway naar Petra. Deze oude weg voert langs de berg Nebo, waar we in navolging van Mozes uitkijken over het heilige land en langs Madaba waar je de oudste plattegrond van Palestina kunt bewonderen, die in mozaïeken in de vloer is ingelegd.
We rijden verder door de 900 meter diepe Wadi Mujib (prachtige afdaling, steile klim) naar het kruisvaarderskasteel van Kerak, waar je kunt lunchen. Hiervandaan is het dan nog ruim drie uur rijden over de slingerende weg naar Petra. Onderweg kun je de bus natuurlijk laten stoppen voor foto's! We komen aan het eind van de middag aan in ons hotel in Wadi Musa, het dorpje bij de oude Nabatese stad Petra.
Je hebt een volle dag de tijd om de unieke stad Petra te bezoeken en wandelingen door de prachtige natuur te maken. Houdt er rekening mee dat de entree voor deze bezienswaardigheid relatief hoog is en dat je ongeacht of je er nu wel of niet gebruik van maakt je verplicht bent hier een paard te huren.
Na een wandeling van een half uur door de 'siq', een drooggevallen rivierbedding die een diepe kloof in het land heeft geslepen, word je verrast door de imposante aanblik van het geelroze gesteente van de Schatkamer. Dit is het eerste en bekendste monument dat je tegenkomt in Petra, maar er volgen nog vele. In Petra kun je over de rotsen prachtige wandelingen maken om de vele graftomben te bezichtigen die tot voor kort door bedoeïenenfamilies werden bewoond.
Dahab, St. Catharina, Cairo
Dag 21 Petra – ferry van Aqaba naar Nuweiba - Dahab
Dag 22 Dahab
Dag 23 Dahab
Dag 24 Dahab – St. Catharina
Dag 25 St. Catharina – Cairo
Vanuit de Jordaanse haven Aqaba steken we met de ferry over naar het Egyptische Nuweiba. Dan reizen we door naar Dahab, waar we het stof afspoelen en kunnen uitrusten in een aan het strand gelegen hotel, met duik- en snorkelfaciliteiten.
Je kunt een facultatieve excursie met een terreinauto maken naar een van de Canyons in de bergen van de Sinaï, of op de rug van een dromedaris de omgeving verkennen.
In St. Catharina kun je het ommuurde Grieks-orthodoxe kloostercomplex bezichtigen op de plaats van het Brandende Braambos. Na de beklimming van de berg Sinaï, waar Mozes de Stenen Tafelen ontving, rijden we later op de dag door naar Cairo.
Cairo
Dag 26 Cairo
Dag 27 Cairo
Dag 28 Cairo - Amsterdam
Cairo kun je het beste zoveel mogelijk lopend verkennen. Dit is de leukste manier om direct met de stad en haar bewoners in contact te komen. Om een indruk te krijgen van de grootte van deze metropool kun je de eerste dag te voet naar de Cairo Tower gaan, waar de lift je naar de bovenste verdieping brengt voor een fantastisch uitzicht. Met een beetje geluk zie je in de verte de piramides van Gizeh liggen. Op de terugweg loop je langs het Egyptisch museum waar je met gemak een aantal uren kunt ronddwalen. Wanneer het je duizelt van de mummies en schatten van Toetanchamon kun je in de buurt lunchen of een broodje kopen.
Tijdens je verblijf in Cairo dien je zeker een bezoek te brengen aan de oude islamitische wijk van Cairo, waar de Ibn Tulun, de al-Rifai en de Sultan Hassan-moskee de moeite waard zijn. Loop dan ook even naar de nabijgelegen citadel, vanwaar je over de stad kunt uitkijken. Via een wirwar van straatjes en steegjes kun je vervolgens doorlopen naar de Khan el Khalili, de grootste goud-, specerijen-, snuisterijen- en souvenirmarkt van Cairo.
Eetgelegenheden zijn er te over rondom het plein voor de nabijgelegen moskee van Hoessein. Je kunt daar ook een, zelf samen te stellen, zoete of hartige pannenkoek proberen. Over de Muski-straat, die wordt gedomineerd door levendige straathandel, kun je vervolgens naar het hotel terug, lopend of met één van de vele goedkope taxi's.
Ook heel interessant is het oudste gedeelte van de stad, koptisch Cairo. De metro brengt je naar deze wijk, waar je het koptisch museum, een synagoge en een aantal oude kerken op Romeinse funderingen kunt zien. Vroeg in de ochtend vliegen we weer terug naar Amsterdam.
Op weg met Djoser:
Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. De reisdagen staan natuurlijk vast, maar ter plaatse wordt het programma in overleg tussen de groep en de reisbegeleiding ingevuld. De reisbegeleiding biedt de meeste dagen wel een programma aan en een aantal excursies is inbegrepen, maar je bent zeker niet verplicht hieraan deel te nemen. Wie er liever zelf op uitgaat, heeft daartoe alle vrijheid. Zo leer je een land tenslotte het beste kennen. Gemiddeld bestaat de groep uit 16 deelnemers. Maximale groepsgrootte is 20 personen.
Prijs v.a.: € 1.795,-
Toeslag 1persoonskamer: € 345,-
Vertrekdata 2012
| Datum | Extra informatie | Beschikbaarheid | Prijs | |
|---|---|---|---|---|
| 22 September | ruim voldoende | € 1.895,- | Boek nu | |
| 06 Oktober | ruim voldoende | € 1.895,- | Boek nu | |
| 20 Oktober | ruim voldoende | € 1.795,- | Boek nu |
Vertrekdata 2013
| Datum | Extra informatie | Beschikbaarheid | Prijs | |
|---|---|---|---|---|
| 20 April | ruim voldoende | € 1.895,- | Boek nu | |
| 11 Mei | ruim voldoende | € 1.945,- | Boek nu |
Inclusief
Vliegreis met KLM, luchthavenbelasting, veiligheidstoeslag, brandstoftoeslag, vervoer, hotelovernachtingen met ontbijt, excursies volgens programma, lokale Engelssprekende gids in Turkije, Syrië en Jordanië, Nederlandse reisbegeleiding.
Exclusief
reisverzekering, visa, overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies, fooien, persoonlijke uitgaven, etc.
Wijzigingen voorbehouden
Landarrangement
De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt €1.495
Hotelverlenging
Verlenging mét accommodatie is in Istanbul en Cairo bij te boeken. In Cairo verblijf je na afloop in een centraal gelegen middenklasse hotel. De prijs is vanaf € 24,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 48,- per nacht.
In Istanbul verblijven we in centraal, in het oude centrum gelegen, hotel. De prijs is vanaf € 50,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een éénpersoonskamer is vanaf € 75,- per nacht. De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven.
Klik hier voor meer informatie over het hotel in Cairo.
Vluchttoeslagen (inbegrepen)
Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. In de gepubliceerde reissom is een totaalbedrag voor deze toeslagen opgenomen. Deze bedragen zijn frequent onderhevig aan veranderingen door nieuwe belastingen/toeslagen en wijzigingen in de kosten van brandstof. Indien van toepassing berekent Djoser een verhoging alsnog door. Voor deze reis is in de reissom een totaalbedrag aan luchthavenbelastingen/toeslagen opgenomen van ongeveer €
170,-
Groepssamenstelling
Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. Het minimum aantal deelnemers is meestal 8, het maximum 20. Bij de reizen binnen Europa en in Indonesië is de maximale groepsgrootte 22 personen.
Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.
Belgische geinteresseerden kunnen contact opnemen met Djoser - Divantoura te Gent (09 223 00 69).
Vervoer
We vliegen rechtstreeks met KLM naar Istanbul en terug vanuit Cairo. Het vluchtschema is, onder voorbehoud van wijzigingen:
| Amsterdam | - | Istanbul | 11.25 | - | 15.45 | |
| Cairo | - | Amsterdam | 03:25 | - | 08:05 |
Tijdsverschil: voor alle landen geldt dat het een uur later is dan in Nederland.
Landarrangement: de prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt € 1.495,-
We reizen door Turkije, Syrië, Jordanië en Egypte met een airconditioned bus met een lokale chauffeur die het land goed kent. De bus staat gedurende de reis ter beschikking van de groep zodat er te allen tijde gestopt kan worden om te fotograferen, iets te eten of te drinken of om ergens rond te kijken. In de steden wordt de bus zelden gebruikt. De meeste hotels liggen centraal en de meeste bezienswaardigheden bevinden zich op loopafstand.
Het traject van Istanbul naar Ankara leggen we af met een comfortabele nachttrein. De oversteek van Aqaba naar Nuweiba gaat per ferry.
De infrastructuur in Turkije is goed, houdt er echter rekening mee dat Turkije een groot land is. Sommige afstanden kunnen soms aanzienlijk zijn. In Syrië en Jordanië zijn de afstanden minder groot. Toch komt het voor dat je een dag lang op reis bent omdat er onderweg veel bezienswaardigheden worden bezocht. Daartegenover staat dat je tijdens zo'n dag ontzettend veel ziet en het landschap magnifiek is!
In Egypte is het als gevolg van strenge veiligheidsmaatregelen soms verplicht om te vertrekken op vastgestelde tijden, die door overheid en politie worden bepaald. Hierdoor kunnen wachttijden ontstaan bij controleposten of door het rijden in konvooi. We kunnen daardoor niet altijd stoppen wanneer en hoe lang we willen.
Accommodatie
We overnachten over het algemeen in comfortabele middenklassehotels met een gezellige sfeer en een centrale ligging. Er zijn tweepersoonskamers gereserveerd met eigen douche en toilet en waar nodig met airconditioning. De kamers zijn goed onderhouden en schoon. In het oosten van Turkije staat het toerisme nog in de kinderschoenen; verwacht daar niet meer dan het strikt noodzakelijke. In de meeste hotels kun je desgewenst ook je was afgeven.
Eénpersoonskamer: Alleenreizenden worden, in goed overleg, ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag van € 345,-. In de nachttrein van Istanbul naar Ankara zijn geen eenpersoonscouchettes beschikbaar.
Reisdocumenten
- vliegticket: voor deze reis wordt gebruik gemaakt van een e-ticket. Zonder e-ticket kunt u geweigerd worden op de luchthaven. Meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 2 weken voor vertrek.
- geldig paspoort, dat nog zes maanden na binnenkomst in Jordanië geldig is en geen stempels van Israël bevat.
- visa voor alle landen: het visum voor Turkije koopt u op het vliegveld van Istanbul (€ 15,-). Voor Syrië en Jordanië worden aan de grens door Djoser groepsvisa geregeld (totale kosten à € 28,- worden op de factuur in rekening gebracht). Het Egyptische visum wordt bij aankomst in Nuweiba door Djoser verzorgd (voor visum- en administratiekosten betaalt u €25 aan de reisbegeleiding). Voor de visa voor Syrië en Jordanië hebben we na boeking uw paspoortgegevens nodig.
Geldzaken
Een Turkse lira is € 0,48 waard
100 Syrisch pond is € 1,65 waard.
De Jordaanse dinar is € 1,08.
Het Egyptische pond is € 0,13 waard.
Voor een euro krijg je dus circa 2,14 Turkse lira, 60,45 Syrische ponden, 92 Jordaanse dinars en 7 Egyptische ponden.
Kijk voor de actuele koersen op www.oanda.com/convert/classic.
Pinnen: in de grote plaatsen mogelijk.
Contant: euro’s.
Creditcards worden bijna overal geaccepteerd.
Reischeques worden tegen soms hoge commissie ingewisseld.
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 200,- per persoon per week.
De toegangsprijs tot musea en belangrijke bezienswaardigheden ligt tussen € 5 en € 10. Uitzondering hierop vormt de entreeprijs voor Petra in Jordanië, die 35 Jordaanse dinar (€ 38,-) bedraagt.
Het is in Turkije, Syrië, Jordanië en Egypte gebruikelijk om voor verleende diensten een fooi te geven. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen wordt er aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld waaruit fooien aan de buschauffeur, hotelpersoneel e.a. worden betaald.
Bij vertrek uit Syrië (met de bus) moet een vertrekbelasting van ongeveer € 10,- in Syrische ponden worden betaald.
Maaltijden
In de reissom is het ontbijt inbegrepen. Iedereen heeft de vrijheid om voor de lunch en het avondeten zelf een restaurantje uit te zoeken. Natuurlijk kan de reisbegeleid(st)er je hiervoor goede tips geven.
In de Turkse restaurants, 'lokantas' en 'kebab salonu's' kun je gerechten krijgen als gevulde groenten, stoofschotels en gegrild vlees, rijst, pasta of Turkse pizza's. Over het algemeen biedt men in de restaurants in de hele regio een menu aan, met voorgerechten als mezze. Verschillende pasta's als humus en tahina, diverse soorten salades, kibbe (vleesballetjes die op allerlei manieren zijn bereid) en brood komen op tafel te staan, gevolgd door een hoofdgerecht dat bijvoorbeeld bestaat uit gegrild vlees en... frites. Als nagerecht verschijnt er fruit van het seizoen op tafel, eventueel ook koffie of thee. Wie vegetarisch is, kan natuurlijk ook vragen om bijvoorbeeld een omelet of de typisch Arabische linzensoep.
In de overwegend islamitische landen wordt alcohol niet in ieder restaurant geschonken. Mineraalwater in flessen is overal te krijgen.
Gezondheid
Voor deze reis worden vaccinaties tegen DTP en hepatitis A aangeraden. Informeer in elk geval bij je huisarts of de plaatselijke GGD, die op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering www.lcr.nl of www.itg.be.
Het is wel verstandig enigszins te letten op wat je eet. Hoewel de hygiënische omstandigheden in deze landen redelijk zijn, is het handig om een middel tegen darmstoornissen mee te nemen en een zoutoplossing (als ORS) tegen uitdroging. De reisbegeleiding heeft een medische set bij zich met steriel hulpmateriaal voor noodgevallen.
Hotelverlenging
Verlenging mét accommodatie is in Istanbul en Cairo bij te boeken. In Cairo verblijf je na afloop in een centraal gelegen middenklasse hotel. De prijs is vanaf € 24,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 48,- per nacht.
In Istanbul verblijven we in centraal, in het oude centrum gelegen, hotel. De prijs is vanaf € 50,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een éénpersoonskamer is vanaf € 75,- per nacht. De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven.
Klik hier voor meer informatie over het hotel in Cairo.
Bagage
Gezien de vaak beperkte bagageruimte in de bussen verzoeken we om de bagage te beperken tot zo’n 12-15 kg per persoon. We verzoeken daarnaast om een weekendtas of rugzak mee te nemen. Deze zijn gemakkelijker op te bergen in de verschillende vervoermiddelen.
Voor deze reis raden we je aan om lichte kleding mee te nemen en schoenen met voldoende profiel waar je goed op kunt lopen. Voor de avonden is een trui of jack onmisbaar. Gepaste kleding wordt in deze islamitische landen op prijs gesteld. Dit betekent voor zowel mannen als vrouwen kleding die de schouders, bovenarmen en knieën bedekt.
Voor een eventueel bezoek aan de grotten in Göreme of de piramides van Gizeh is een zaklamp handig.
De verschillende wandelingen die op deze reis mogelijk zijn, zoals in Göreme, in Petra en bij het Catharinaklooster vereisen stevige wandelschoenen.
Wat tot slot niet mag ontbreken in je bagage is iets voor op je hoofd en zonnebrandcrème.
Klimaat en geografie
Turkije kent verschillende zones wat betreft geografie en klimaat. Centraal-Anatolië bestaat uit een hoogplateau met bergketens. Er heerst een landklimaat met droge en warme zomers en een zacht en aangenaam voor- en najaar. Oost-Anatolië is een ruig gebied met hoge bergen waar het zelfs 's zomers nog redelijk koel is. Het landschap is er altijd groen, vanwege de relatief hoge luchtvochtigheid en de regelmatige regenval.
In de binnenlanden en de woestijn van Syrië en Jordanië zijn er grotere temperatuurverschillen. Waar de zomerse temperatuur oploopt tot zo'n 40°C kan het in de winter 's nachts koud zijn in de woestijn. In Petra koelt het dan flink af, dus neem voor deze periode warme kleren mee. In Egypte is het droog en warm. De hoge temperaturen zijn echter goed te verdragen vanwege de lage luchtvochtigheid en de wind die bijna altijd vanuit het noorden waait. Wanneer je 's ochtends vroeg opstaat en 's middags siësta houdt heb je niet zoveel last van de warmte. De nachten zijn in het voorjaar koel en in de zomer warm.
Hoe zijn de hotels tijdens deze reis?
In zowel Turkije, Syrië, Jordanië als Egypte overnachten we in middenklasse hotels met een eigen douche en toilet op de kamer. In het oosten van Turkije staat het toerisme nog in de kinderschoenen. Hotels zijn daar minder comfortabel dan tijdens de rest van de reis.
www.hotels.djoser.nl
Wat is het voltage in deze landen?
Kan ik tijdens de reis naar huis bellen of e-mailen?
Je kunt overal gemakkelijk telefoneren. De bereikbaarheid van mobiele telefonie is onderweg redelijk goed. Informeer voor vertrek even bij je provider. Internetcafés zijn op veel plaatsen aanwezig, hoewel de verbinding niet overal snel is.
Uit hoeveel personen bestaan de groepen?
De Djoser groepen bestaan gemiddeld uit 16 personen. De maximale groepsgrootte is 20 personen.
Welke maaltijden zijn inbegrepen in de reissom?
Bij deze reis zijn de ontbijten inclusief. ’s Middags en ‘s avonds bepaal je zelf of, waar en wat je eet.
Hoe lang zijn de reisdagen?
Hoewel de afstanden niet erg groot zijn (met uitzondering van Turkije) en de infrastructuur in deze landen vrij goed is, kan het voorkomen dat je een dag lang onderweg bent. Dit wordt vooral veroorzaakt omdat er onderweg veel bezienswaardigheden worden bezocht. Het vervoer over land vindt trouwens plaats met een eigen airconditioned bus, waardoor spontaan stops ingepast kunnen worden volgens de wensen van de groep. Het traject Istanbul-Ankara leggen we af per comfortabele nachttrein en de oversteek van het Jordaanse Aqaba naar het Egyptische Nuweiba maken we per ferry.
www.vervoer.djoser.nl
Hoe wordt deze reis begeleid?
De reis wordt begeleid door een Nederlandssprekende reisbegeleid(st)er. De lokale gids kan je veel vertellen over de lokale gebruiken en cultuur en geeft bij de diverse bezienswaardigheden uitleg. Tijdens de dagen in Turkije, Syrië en Jordanië reist er een Engelssprekende lokale gids mee met de groep.
Moet ik zelf voor de visa zorgen?
De visa voor Turkije (€ 10,-) en Egypte (€ 25,-) dienen bij binnenkomst in het land te worden gekocht. Voor Syrië en Jordanië wordt een visum door Djoser geregeld. Hiervoor heeft Djoser na boeking de paspoortgegevens nodig. Voor het regelen van deze twee visa worden de kosten (€ 28,-) op de factuur in rekening gebracht.
Reizigers met een andere dan de Nederlandse, Belgische of Duitse nationaliteit dienen contact op te nemen met de consulaten van de betreffende landen om na te gaan of afwijkende voorschriften gelden.
Welke excursies zijn inbegrepen bij deze reis?
In Turkije zijn alle excursies optioneel en bepaal je dus helemaal zelf wat je wanneer bezoekt. In Syrië bezoeken we Krak des Chevaliers onderweg van Aleppo naar Palmyra. Een bezoek aan de romeinse stad Jerash luidt het verblijf in Jordanie in. Verder zijn excursies naar de woestijnkastelen, Madaba, de berg Nebo en natuurlijk de Dode Zee inbegrepen in de prijs van de reis. Na aankomst in Egypte kies je ook weer zelf welke plaatsen je wilt zien.
Ik heb een stempel van Israël in mijn paspoort staan, is dat een probleem?
Wat is de beste reistijd?
Deze reis kun je het hele jaar door maken. Ook het warme zomerseizoen is een goede reisperiode, de lucht is dan warm en droog. Over het algemeen worden de excursies in de ochtend georganiseerd, zodat je in de middag vrij bent om je eigen tijd in te delen. In de maanden van het najaar en de winter is het er veel koeler, maar ook dan loopt de temperatuur overdag nog op tot prettige waarden. In de hoger gelegen gebieden kan het fris zijn. Een warme trui -ook in de zomer- is dan ook onontbeerlijk.
Ramadan valt in 2011 tussen 1 en 30 augustus met het Suikerfeest op 31 augustus.
Kan ik gemakkelijk gebruik maken van mijn pinpas tijdens de reis?
Bij vrijwel alle grote plaatsen kun je geld opnemen met een Nederlandse pinpas. In de winkels is het niet mogelijk om te betalen met een pinpas, vaak wel met een creditcard. Neem contante euro’s mee, bij voorkeur in kleine coupures.
Kun je wandelingen maken tijdens de reis?
Zijn er kledingvooschriften in deze landen?
In deze overwegend islamitische landen wordt, zeker op het platteland, gepaste kleding op prijs gesteld. Dit betekent voor zowel mannen als vrouwen: kleding die de schouders, bovenarmen en knieën bedekt. Hetzelfde geldt bij het bezoeken van een moskee.




Volg ons op:
Tel: 071-5126400