Reis zoeken

Soort reis

Regio

Met oog voor

Reisduur

Vertrekperiode

Prijs

Rondreis Kenia kamperen15 dagen

Prijs vanaf € 2.325,-

Boeken

Kenia roept beelden op van kuddes zebra’s, snuivende nijlpaarden, wolken roze flamingo’s en van vergezichten over de savannes met groepen leeuwen en giraffes. Samen met de diversiteit aan bevolkingsgroepen vormen de natuurparken, met hun enorme variëteit en aantallen wild en vogels, de grootste attractie van het land.

  1. Amsterdam - Nairobi
  2. Nairobi - Masai Mara National Reserve
  3. Masai Mara NR
  4. Masai Mara NR - Naivashameer
  5. Naivashameer
  6. Naivashameer - Lake Nakuru - Baringomeer
  7. Baringomeer
  8. Baringomeer - Nyahururu/Thomson Falls
  9. Nyahururu/Thomson Falls - Mt. Kenya - Samburu National Reserve
  10. Samburu NR
  11. Samburu NR - Nairobi, nachttrein naar Mombasa
  12. aankomst Mombasa - Nyali Beach
  13. Nyali Beach
  14. Nyali Beach
  15. Nyali Beach - vlucht naar Nairobi - Amsterdam

Nairobi, Masai Mara

Dag 1 Vlucht Amsterdam - Nairobi
Dag 2 Nairobi – Masai Mara National Reserve
Dag 3 Masai Mara NR

Aan het einde van de 19e eeuw was Nairobi niet meer dan een armoedig tentenkamp voor de bouwers van het 'gekken-spoorlijntje' van Mombasa naar het hart van Afrika. Ondanks de onhygiënische toestanden in het kampement, ten gevolge van de afwateringsproblemen, werd het bestuursapparaat snel naar Nairobi verplaatst, waarna de commerciële sector binnen de kortste keren volgde.

Het huidige Nairobi, met meer dan een miljoen inwoners, is een bestuurlijk, cultureel en commercieel centrum dat zijn gelijke in Afrika niet kent. De Somaliërs, Arabieren, Nubiërs, Indiërs, Pakistani, Japanners en westerlingen leven relatief probleemloos samen met de Afrikaanse meerderheid. Het kosmopolitische karakter van Nairobi blijkt onder meer uit de aanwezigheid van zowel moskeeën, tempels, synagogen als kerken.

De dag na aankomst beginnen we direct aan de rondreis. Dan rijden we naar Masai Mara NR. Gedurende ons verblijf van ruim twee dagen heb je alle tijd om de verschillende wild- en vogelsoorten van nabij te bestuderen. Met onze eigen truck gaan we op safari in dit uitgestrekte gebied op de grens met Tanzania. Niet voor niets, want het aantal wildsoorten is gigantisch. Niet zelden kun je er leeuwen zien die aan het jagen zijn.

De grote immigratie van de wildebeesten uit het zuiden in juli/augustus en terug in noordelijke richting in oktober is een grote belevenis. Door dit grensgebied stroomt de Mara-rivier. De 'Mara' wordt gekarakteriseerd door golvend grasland, waarin acacia's zorgen voor een typisch Afrikaans plaatje. Tevens is dit het woongebied van de Masai. Masai Mara heeft de status van National Reserve, hetgeen wil zeggen dat er, in tegenstelling tot de Nationale Parken, menselijke bewoning mogelijk is.
De Masai mogen hun vee in het reservaat laten grazen. Wanneer zij levensgevaarlijk worden bedreigd door het wild, hebben zij het recht dit dier te doden. We kunnen hier vanaf de campsite, waar we drie nachten kamperen, te voet de omgeving van het park verkennen en de Masai in hun dorpen ontmoeten. Helaas is het verboden om in het park zelf te lopen; je zou maar eens een hongerige leeuw ontmoeten....

Navaishameer

Dag 4 Masai Mara NR – Naivashameer
Dag 5 Naivashameer

Vanaf Masai Mara rijden we naar het hoogst gelegen meer in de Riftvallei: het Naivashameer. Op de vrije dag kun je deelnemen aan een optionele boottocht op het meer, waarbij je zeker stuit op de vele nijlpaarden, die het meer rijk is. Daarnaast kent het meer een grote diversiteit vogels. Aan de oevers van het meer ligt de villa Elsamere, de residentie van de Adamson familie, die bekend is van het boek ‘Born Free’. Als we welkom zijn kunnen we hier een bezoekje brengen. Als je geluk hebt zie je in de tuin zwartwitte colobusapen.

De meren Nakuru en Baringo

Dag 6 Naivashameer – Lake Nakuru NP - Baringomeer 
Dag 7 Baringomeer
Dag 8 Baringomeer – Lake Nakuru – Nyahururu watervallen

We rijden eerst door naar het volgende meer: Nakuru. Dit park dankt zijn faam aan het gelijknamige sodameer, de thuisbasis voor duizenden flamingo's en talloze andere vogelsoorten. Aan de oever van het meer kun je de vreemde lucht van het brakke, mineraalhoudende water opsnuiven. In de droge tijd wil het wel eens voorkomen dat de waterspiegel zo sterk daalt, dat er zoutafzettingen aan de randen te zien zijn.

Sinds 1986 kent Lake Nakuru National Park het 'Rhino Rescue', een gebied speciaal ingesteld om de neushoorns voor uitsterven te behoeden. De kans om neushoorns aan te treffen is in dit nationaal park dan ook heel groot. Daarnaast leven hier ook veel leeuwen, buffels en giraffes. Vanaf 'Babooncliff' heb je een prachtig uitzicht op het meer.
Vanuit Nakuru NP rijden we door naar Lake Baringo, een absolute hoogtepunt voor de vogelliefhebber. Het is hét centrum voor vogelaars uit alle delen van de wereld om een glimp van de meer dan 450 vogelsoorten op te vangen die rond het meer voorkomen. Je kunt er tevens facultatief per boot op uit om de krokodillen en nijlpaarden in het meer met een bezoek te vereren.

Nijlpaarden komen 's nachts uit het water om hun dagelijkse 60 kilo aan gras bij elkaar te grazen. Zij kunnen trouwens snelheden bereiken van ongeveer 40 km per uur. Natuurlijk kunnen we hier ook op zoek naar de indrukwekkende visarenden die hier veel voorkomen. In de buurt wonen in kleine dorpjes de Pokot, zij zijn verwant aan de Turkana uit het noorden van Kenia. De Pokot evenals de Masai, Samburu en Turkana, behoren tot de bevolkingsgroep van de Niloten,die zich in de loop der eeuwen vanuit de Nijldelta naar het zuiden hebben verspreid. Eventueel kun je onder begeleiding, een dorpje bezoeken en kennismaken met de vriendelijke Pokot.

We overnachten bij de Nyahururu watervallen. Hier word je gegarandeerd door vrouwen gevraagd een kijkje te nemen in hun souvenirwinkeltje.

Mount Kenya en Samburu NR

Dag 9 Nyahururu watervallen – Mount Kenya - Samburu National Reserve
Dag 10 Samburu NR
Dag 11 Samburu NR - Nairobi, nachttrein naar Mombasa

De volgende ochtend rijden we naar Samburu National Reserve via de heilige berg van de Kikuyu, Mount Kenya. Dit is de woonplaats van hun god Ngei die ook het mysterieuze wit - de eeuwige sneeuw - in stand houdt. Toen de eerste reizigers omstreeks 1890 terugkeerden uit dit gebied, werden ze uitgelachen toen zij vertelden over de eeuwige sneeuw op de evenaar. Pas rond 1930 werd de top van Mount Kenya bereikt.

Het gebied rond Mount Kenya bestaat uit verschillende bergkammen, sneeuwvelden, gletsjers, plassen, meren, watervallen en reusachtige puinhellingen. Aan de voet van de bergen strekken zich dichte regenwouden uit, het leefmilieu voor vele soorten wild. De vegetatie op de hellingen is erg bijzonder, met name het grote kruiskruid en de talloze heideplanten. De omgeving van Mount Kenya bestaat uit grasvlakten en landbouwgronden van de Kikuyu, de grootste agrarische gemeenschap van Kenia. Het gebied voorziet in belangrijke mate in de voedselvoorziening van Nairobi.
Na een lange reisdag komen we aan in het Samburu National Reserve. Een deel van de rit gaat over een hobbelige zandweg door het gebied van de Samburu-stam. Dit park is minder toeristisch dan Masai Mara en vooral bekend om de Grevy's zebra, giraffes en Somalische struisvogels. Daarnaast is de kans vrij groot om olifanten te zien . De komende twee nachten slaap je in je eigen tent, die je na een instructie zelf hebt opgezet.

Het landschap wordt gedomineerd door lavavlakten, diepe geulen en ronde heuveltoppen. De vegetatie bestaat voornamelijk uit doornstruiken en acacia's met langs de Ewaso Nyiro rivier galerijbossen. De Samburu, die voornamelijk leven van hun geiten en runderen, zijn nauw verwant aan de Masai; zij spreken dezelfde taal, het Maa, en dragen eveneens rood en purper getinte kleding.

Vervolgens rijden we terug naar Nairobi, waar we 's avonds de nachttrein naar Mombasa nemen. In de trein overnacht je in een couchette met vier personen. Je kunt hier ongeveer 18 uur languit liggen en voor beddengoed wordt gezorgd. Diner en ontbijt zijn inbegrepen.

Nyali Beach

Dag 12 aankomst Mombasa, transfer naar Nyali Beach
Dag 13 Nyali Beach
Dag 14 Nyali Beach
Dag 15 Nyali Beach – Mombasa, vlucht naar Nairobi - Amsterdam

Vervolgens rijden we terug naar Nairobi, waar we 's avonds de nachttrein naar Mombasa nemen. In de trein overnacht je in een couchette met vier personen. Je kunt hier ongeveer 18 uur languit liggen en voor beddengoed wordt gezorgd. Diner en ontbijt zijn inbegrepen.

Nyali Beach ligt ongeveer 10 km ten noorden van Mombasa. We overnachten hier in en comfortabel hotel dat aan het strand ligt. Het complex heeft tevens een zwembad en is gelegen in een mooie tuin. De stranden van fijn, wit zand, liggen beschermd achter de koraalriffen, waar je veel soorten visjes kunt observeren in het heldere en warme zeewater. De bevolking van het kustgebied van Kenia staat bekend om het rustige levensritme.

Vanuit Nyali Beach kun je een bezoek brengen aan de havenstad Mombasa, interessant door de mengeling van een oosterse sfeer, smalle straatjes en de bedrijvigheid van een grote havenstad. Mombasa kent een rijk koloniaal verleden en een bijzondere mengeling van de Swahili- en Arabische cultuur. De nauwe straatjes van de oude binnenstad vormen een waar labyrint. Het door de Portugezen gebouwde fort Jesus is een bezoek zeker waard. Op dag 15 vliegen we via Nairobi terug naar Amsterdam.

Op weg met Djoser

Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. De reisdagen staan natuurlijk vast, maar ter plaatse wordt het programma in overleg tussen de groep en de reisbegeleiding ingevuld. Onderstaand volgt een korte beschrijving van de nationale parken en plaatsen die tijdens de reis worden bezocht. Omdat je tijdens de safari kampeert op vaak afgelegen plaatsen in de natuur, ga je samen met de groep op pad. Bij deze reizen dien je er rekening mee te houden dat op deze plaatsen je vrijheid beperkt is. Alle 'gamedrives' om wild te observeren zijn dan ook bij de reissom inbegrepen. Houd rekening met onvoorziene omstandigheden als gevolg van het karakter van de reis. Zo kan het noodzakelijk zijn om de dagindeling of zelfs de route enigszins te wijzigen. Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. De maximale groepsgrootte is 20 personen.


 

Prijs v.a.: € 2.325,-

Toeslag 1persoonskamer: € 225,-

Vertrekdata 2012

Datum Extra informatie Beschikbaarheid Prijs  
06 Juli

Extra informatie

De route wijkt af van het programma in de brochure.
Beperkt € 2.505,- Boek nu
12 Oktober

Extra informatie

De route wijkt af van het programma in de brochure.
ruim voldoende € 2.325,- Boek nu
14 December

Extra informatie

De route wijkt af van het programma in de brochure.
ruim voldoende € 2.345,- Boek nu

Vertrekdata 2013

Datum Extra informatie Beschikbaarheid Prijs  
18 Januari

Extra informatie

De route wijkt af van het programma in de brochure.
ruim voldoende € 2.345,- Boek nu
01 Februari

Extra informatie

De route wijkt af van het programma in de brochure.
ruim voldoende € 2.345,- Boek nu

Inclusief

vliegreis met KLM, binnenlandse vlucht, luchthavenbelasting, veiligheidstoeslag, brandstoftoeslag, vervoer per safaritruck, overnachtingen in tent/hotel, excursies volgens programma, lokale Engelssprekende chauffeur/reisbegeleiding t/m Nairobi op dag 11, entreegelden nationale parken, maaltijden tijdens safari en treinreis.

Exclusief

reisverzekering, visum, overige maaltijden, facultatieve excursies, fooien, persoonlijke uitgaven, overige entreegelden, etc.

Wijzigingen voorbehouden

Landarrangement

De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt €1.425

Hotelverlenging

Verlenging mét accommodatie in Nyali Beach bij te boeken. Het hotel in Nyali Beach is direct aan het strand gelegen. Er bestaat de mogelijkheid om te duiken. De prijs is vanaf € 45,-op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 55,- per nacht. Tevens is vervroeging in Nairobi mogelijk. De prijs is vanaf € 52,50 op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 75,- per nacht.

Klik hier voor meer informatie over de hotels.

Vluchttoeslagen (inbegrepen)

Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. In de gepubliceerde reissom is een totaalbedrag voor deze toeslagen opgenomen. Deze bedragen zijn frequent onderhevig aan veranderingen door nieuwe belastingen/toeslagen en wijzigingen in de kosten van brandstof. Indien van toepassing berekent Djoser een verhoging alsnog door. Voor deze reis is in de reissom een totaalbedrag aan luchthavenbelastingen/toeslagen opgenomen van ongeveer €

 305

Groepssamenstelling

Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. Het minimum aantal deelnemers is meestal 8, het maximum 20. Bij de reizen binnen Europa en in Indonesië is de maximale groepsgrootte 22 personen.

Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.

Belgische geinteresseerden kunnen contact opnemen met Djoser - Divantoura te Gent (09 223 00 69).
 

Vervoer

De vluchten zijn gereserveerd bij KLM en haar partner Kenya Airways. De vluchtschema's zijn, onder voorbehoud van wijzigingen:

Amsterdam - Nairobi   11.15 - 20.15
             
Mombasa - Nairobi   05.30 - 06.30
Nairobi - Amsterdam   08.15 - 15.55

Tijdsverschil: 's zomers een uur later, in de winter 2 uur later.

Landarrangement: de prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt € 1.495,- in deze prijs is de vlucht van Mombasa naar Nairobi niet inbegrepen.

Tijdens deze safari door Kenia maken we gebruik van een truck, die de vaak onverharde wegen goed aankan. Op een aantal trajecten zijn de wegen inmiddels geasfalteerd. Sommige trajecten, en de wegen in de wildparken, zijn onverhard.

Het traject Nairobi - Mombasa leggen we per nachttrein. In de trein overnacht je in een couchette met vier personen. De treinreis duurt ongeveer 19 uur. De transfers van en naar Nyali Beach vinden plaats per bus. De terugvlucht van Mombasa naar Nairobi met Kenya Airways duurt ongeveer een uur.
 

Accommodatie

Tijdens de avontuurlijke safari overnacht je het grootste deel van de reis in comfortabele degelijke tweepersoons tentjes, die voorzien zijn van muskietengaasdeurtjes. Je zet zelf je tent op. Zo sta je het dichtst bij de natuur en leer je de Afrikaanse 'bush' het beste kennen. In slaap vallen met het gebrul van een leeuw op de achtergrond is een unieke ervaring!
We overnachten op officiële kampeerterreinen. De sanitaire voorzieningen zijn eenvoudig, met primitieve toiletten en koud water. In Nairobi en Nyali Beach overnachten we in hotels. In de Keniaanse hoofdstad slaap je in een centraal gelegen middenklasse hotel voorzien van douche en toilet op de kamer. Aan het eind van de reis overnacht je aan de kust bij Nyali Beach in een hotel direct aan het palmenstrand, met uitzicht over de Indische Oceaan. Het hotel is voorzien van een zwembad.

Eénpersoonskamer: Alleenreizenden worden, in goed overleg, ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer/tent boeken tegen de daarvoor geldende toeslag. Voor deze reis bedraagt deze toeslag € 195,-.

Hotelverlenging: verlenging mét accommodatie in Nyali Beach bij te boeken. Het hotel in Nyali Beach is direct aan het strand gelegen. Er bestaat de mogelijkheid om te duiken. De prijs is vanaf € 45,-op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 55,- per nacht. Tevens is vervroeging in Nairobi mogelijk. De prijs is vanaf € 52,50 op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 75,- per nacht.

Reisdocumenten

  • vliegticket: voor deze reis wordt gebruik gemaakt van een e-ticket. Meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 2 weken voor vertrek.
  • een paspoort dat bij aankomst nog minimaal een half jaar geldig is.
  • de kosten voor het visum van Kenia zijn € 40,-. Je kunt de visumaanvraag zelf regelen bij de betreffende ambassade, maar je kunt dit ook laten verzorgen via Djoser en het Visumburo. In dit laatste geval brengen we naast de kosten van het visum € 28,- bemiddelingskosten per visum in rekening. In beide gevallen ontvang je ongeveer 6 weken voor vertrek een e-mail met meer informatie over de visumaanvraag.
     

Geldzaken

In Kenia maakt men gebruik van de Keniaanse shilling, waarvan er 100 in € 0,91 gaan. Voor de actuele koersen kijk op www.oanda.com/convert/classic. Het is niet toegestaan deze valuta in te voeren. Bij aankomst op het vliegveld is er een mogelijkheid om te pinnen en/of geld te wisselen. Tevens is het handig om met name euro's of dollars in contanten mee te nemen.

Pinnen: mogelijk op enkele plekken in de grote steden zoals Nairobi, Nanyuki (Mt. Kenya), Nakuru en Mombasa.
Contant: euro’s/ US dollars.
Creditcards: worden op enkele plaatsen geaccepteerd.
Reischeques: moeilijk in te wisselen.

Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals drankjes, overige entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal  € 175,- per persoon per week. Alle maaltijden tijdens de safari en de entreegelden voor de nationale parken zijn inbegrepen in de reissom.

Het is gebruikelijk om fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld, waaruit de (gezamenlijke) tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald.
 

Maaltijden

De maaltijden tijdens de safari en de treinreis zijn bij de prijs inbegrepen.
Het ontbijt en de lunch tijdens de safari bestaan meestal uit een broodmaaltijd met vleeswaren, salades, koffie en thee. Het avondeten bestaat gewoonlijk uit een gevarieerde westerse maaltijd. Bij al deze reizen vragen wij van onze deelnemers een helpende hand bij de bereiding van de maaltijden en de afwas. In Nyali Beach dien je zelf je eten te betalen.
 

Gezondheid

Voor deze reizen wordt aangeraden:
- vaccinaties tegen DTP, hepatitis A. 
- malariatabletten
Informeer in elk geval bij je huisarts of de plaatselijke GGD, die op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering www.lcr.nl of www.itg.be.
De hygiënische omstandigheden in Kenia zijn matig. Het is altijd goed om een middel tegen darmstoornissen mee te nemen, maar bedenk dat alleen een stopmiddel de klachten niet verhelpt. Een zoutoplossing (ORS) verhelpt uitdrogingsverschijnselen. De reisbegeleiding heeft een medische set bij zich met steriel hulpmateriaal voor noodgevallen.
 

Hotelverlenging

Verlenging mét accommodatie in Nyali Beach bij te boeken. Het hotel in Nyali Beach is direct aan het strand gelegen. Er bestaat de mogelijkheid om te duiken. De prijs is vanaf € 45,-op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 55,- per nacht. Tevens is vervroeging in Nairobi mogelijk. De prijs is vanaf € 52,50 op basis van logies in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 75,- per nacht.

Klik hier voor meer informatie over de hotels.

Bagage

Gezien de vaak beperkte bagageruimte in de trucks verzoeken we om de bagage te beperken tot zo’n 12-15 kg per persoon. We verzoeken daarnaast om een weekendtas of rugzak mee te nemen. Deze zijn gemakkelijker op te bergen in de verschillende vervoermiddelen.

Je hebt een warme slaapzak nodig. Neem ook een klein dagrugzakje mee voor je camera, verrekijker, veldfles en een reisgids. Het is raadzaam kleding voor verschillende weertypes mee te nemen: luchtige katoenen kleding voor overdag, maar ook een trui/sweater of een fleecejack voor 's avonds of 's morgens vroeg als het fris is.
Ook handig zijn een afritsbroek; badslippers; handdoeken; knijpers; hoofd(zak)lamp; hoedje; zwemkleding; muggenmelk en goede wandelschoenen.
 

Klimaat en geografie

Door de geografische verscheidenheid in Kenia zijn er ook vrij grote klimatologische verschillen. In Nairobi, gelegen op 1670 meter hoogte, bedraagt de gemiddelde jaartemperatuur 17°C. In Mombasa, aan de kust, is dit 27°C. In het algemeen komt de temperatuur overdag niet onder de 24°C, terwijl het op sommige plaatsen 's nachts kan afkoelen tot ongeveer 10°C. Het is dus aan te bevelen warme kleding mee te nemen voor de avonden.

De regen valt in de 'lange regentijd' van maart tot mei en in de ‘korte regentijd’ tussen medio oktober en december. Regenbuien vallen meestal tegen de avond, zijn kort en hevig en vormen zeker geen belemmering om in deze periode te reizen. Het kustgebied heeft een vochtig tropisch klimaat en de temperatuur schommelt hier het hele jaar rond 30°C. Het is mogelijk gedurende het gehele jaar door Kenia te reizen.
 

Hoe reizen we?

Met Djoser vlieg je rechtstreeks met KLM naar Nairobi. We reizen door Kenia met een eigen, speciaal uitgeruste safaritruck die de vaak onverharde wegen goed aan kan. In onze mooie truck zit je hoog en heb je uitstekend zicht op het wild. Na de safari reizen we per nachttrein naar de Keniaanse kust. In de trein overnacht je in gereserveerde couchette met vier personen. De treinreis duurt ongeveer 18 uur. De transfers van en naar Nyali Beach vinden plaats per bus. De terugvlucht van Mombasa naar Nairobi met Kenya Airways duurt ongeveer een uur. www.vervoer.djoser.nl

Hoe overnachten we?

In Nairobi overnachten we in een middenklasse hotel. Tijdens de safari overnachten we in makkelijk op te zetten tenten, op officiële kampeerterreinen met redelijke tot goede faciliteiten. In de meeste nationale parken verblijven we op kampeerplaatsen die in het park liggen. www.hotels.djoser.nl

Wat is de beste reisperiode voor de gnoe-trek?

De grote trek, oftewel de grote migratie, is een van de meest intrigerende schouwspellen van moeder natuur. Ieder jaar trekken miljoenen gnoes, zebra's en antilopen over de uitgestrekte vlaktes van de Serengeti in Tanzania richting de Masai Mara in Kenia. In hun kielzog struinen jagers (leeuwen, luipaarden, cheeta's en hyena's) de savanne af op zoek naar de zwakken.

Verloop van de migratie:

December / januari / februari De grote kuddes verblijven in het zuidoosten van de Serengeti - honderdduizenden gnoes en zebra's worden geboren - veel leeuwen, cheeta's en hyena's
Maart / april Begin van het regenseizoen - de grote kuddes trekken richting het zuiden van de Serengeti
Mei / juni Het beste seizoen (t/m augustus) om de migratie te zien - de grote kuddes trekken van het zuiden naar het westen van de Serengeti
Juli / augustus De kuddes steken de Grumeti rivier over richting de Masai mara - zwemmende gnoes, hongerige krokodillen en jagende leeuwen
September / oktober Begin van het droge seizoen, de grote kuddes blijven voornamelijk in de Masai Mara
November Begin van het (korte) regenseizoen - de grote kuddes trekken weer richting de Serengeti - de cirkel is weer rond...
 

Hoe kom ik aan een visum voor Kenia?

Voor Kenia is een visum nodig, dat voor vertrek geregeld moeten worden. Daarnaast dient het paspoort aan het einde van de reis nog 6 maanden geldig te zijn.

6 weken voor vertrek van de reis ontvang je een e-mail met meer informatie over de visumaanvraag. Vraag de visa dan ook niet eerder dan 6 weken voor vertrek aan.

- Wanneer je hebt aangegeven het visum via Djoser en het Visumburo te laten regelen dan ontvang je in die mail meer informatie over de digitale aanvraag.

- Regel je het visum zelf bij de Keniaanse ambassades in Den Haag, dan kun je hiervoor de visumformulieren op je Mijn Djoser pagina gebruiken.

Wat moet ik invullen op mijn visumformulier?

Voor een korte uitleg over het visumformulier voor Kenia klik hier

Welke entreegelden zijn inbegrepen?

De entreegelden van de Nationale Parken zijn tijdens de safari inbegrepen. Tevens zijn alle “gamedrives” tijdens de safari inbegrepen.

Welke maaltijden zijn inbegrepen?

Alle maaltijden zijn tijdens de safari inclusief. Het diner en ontbijt tijdens de treinreis van Nairobi naar Mombasa is ook inbegrepen. De enige maaltijden die je tijdens de reis nog moet betalen, zijn die tijdens je verblijf in Nairobi en in Nyali Beach.

Kan ik onderweg de batterijen/accu van mijn digitale camera of video opladen?

Op de meeste kampeerplaatsen kun je, bij de receptie of in een nabijgelegen lodge, tegen betaling accu’s of batterijen opladen. Houd er wel rekening mee dat er op de meeste plekken maar bepaalde uren stroom is.

Wat moet ik meenemen voor deze reis?

Voor deze kampeerreis heb je een warme slaapzak nodig. Djoser regelt alle overige kampeerattributen, zoals de tent, een comfortabele matras, een klapstoeltje en eetgerei. Je tent heeft een venstertje met muskietengaas, je hoeft dus geen klamboe mee te nemen. Op www.hotels.djoser.nl krijg je een beeld van de tenten. Twee handdoeken, een dagrugzakje, een goed muggenmiddel, loopschoenen, zwemkleding en een zaklantaarn zijn essentieel. Een verrekijker is handig om verschillende dieren te spotten. Je hoeft geen klamboe mee te nemen,de tenten hebben een venstertje met muskietengaas.
Na boeking ontvang je meer informatie over je bagage.

Tijdens deze reis maken we gebruik van een speciaal uitgeruste safari truck. Omdat de reizigers zelf de bagage in en uit de truck laden, adviseren wij u niet meer mee te nemen dan 12 kilo bagage in soepele reistassen zoals een sport- of weekendtas of rugzak. Vanwege  de afmetingen van de bagagevakken is het meenemen van een hardschalige koffers niet mogelijk.

 

Hoe zijn de wegen in Kenia?

Sommige stukken zijn geasfalteerd, maar rondom en in de wildparken zijn de wegen vaak onverhard. Ook een betrekkelijk korte afstand, kan soms langere tijd in beslag nemen.
 

Hoe is de electriciteitsvoorziening in Kenia?

De netspanning is, net als in Nederland, 220-240 Volt, maar omdat men stekkers met drie vierkante pinnen (13 ampère) gebruikt, is een wereldstekker nodig. Op de kampeerterreinen is niet overal elektriciteit aanwezig.
 

Wie begeleidt de reis?

De reis wordt begeleid door lokale Engelssprekende crew. Deze bestaat uit een ervaren chauffeur en een ‘campcourier’ die de boodschappen en de maaltijden verzorgt. Er wordt van je verwacht dat je bij toerbeurt helpt met koken en afwassen.
 

Kan ik tijdens de reis naar huis bellen of emailen?

Telefoneren via het vaste net is alleen mogelijk in grotere plaatsen, je bent tijdens deze reis ook vaak moeilijk bereikbaar. Op de kampeerterreinen in de nationale parken zijn geen openbare telefoons. De dekking voor mobiele telefonie is beperkt, de mogelijkheden zijn bovendien sterk afhankelijk van je Nederlandse provider, informeer daar dus even voor vertrek.
Internetcafés vind je in Nairobi.

Is het gebruikelijk om fooien te geven tijdens deze reis?

Het is inderdaad gebruikelijk om de chauffeur, kok en gids een fooi te geven aan het einde van de reis. Dit wordt uiteraard zeer gewaardeerd, aangezien de lonen laag liggen en de fooien een belangrijke aanvulling zijn op hun inkomen.

Met een volle groep is de richtlijn per persoon ca. 25 à 30 USD voor de gehele reis. Bij een groep dit minder vol is, ligt dit bedrag iets hoger. De verdeling is ca. 3/4 van het bedrag voor de gehele crew, waarvan de chauffeur ca. 20% meer krijgt dan de kok en gids. Het resterende bedrag is dan voor de lokale gidsen, bootsmannen en het hotelpersoneel. Uiteraard blijft een fooi naar eigen inzicht en kan men meer of minder geven naar gelang het functioneren van de persoon.
 

Stel hier je eigen vraag?

Waarom Djoser?

  • Uitgebreide maaltijden tijdens safari inclusief (dag 2 t/m 10) 
  • Entreegelden nationale parken inbegrepen
  • Safari met goed uitgeruste safaritruck
  • Meereizende kok voor inkoop en bereiding maaltijden
  • Rechtstreekse vlucht met KLM
  • Uitrusten in comfortabel hotel in Nyali Beach

i Dit cijfer is een gemiddelde waardering van onze reizigers. Klantwaardering: 8,4