Wandelreis Sintra & Cascais - Portugal 10 dagen
Wandelen langs prachtige paleizen en ruige kliffen
De wandelreis in de regio van Sintra & Cascais combineert wandelingen langs paleizen en forten en ruige kliffen, uitgestrekte stranden en beboste heuvels. Er is uitgebreid de tijd om kennis te maken met het gezellige Lissabon. We bezoeken het indrukwekkende kasteel Palàcio da Pena, welke op de UNESCO-werelderfgoed staat.
Daarom Djoser
- Rechtstreekse vlucht met KLM
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Verblijf in comfortabele hotels
- Bezoek aan UNESCO-werelderfgoed Pàlacio da Pena
- Uitgebreid de tijd om Lissabon te ontdekken
- Mooie combinatie van natuur en cultuur
- Ontdek de regio Sintra & Cascais
- Wandelen langs ruige kliffen, forten en paleizen
- Wandeling door de groene long van Lissabon, Monsanto Park
Alle reisinformatie
Route en kaart
- Amsterdam - Lissabon - Sintra
- Sintra, wandeling Palàcio da Pena
- Sintra, wandeling Peninha-bergkam - Praia Grande
- Praia Grande, kustwandeling Magoito-strand naar Praia das Maçãs
- Praia Grande, wandeling Cresmina-duinen & Guincho-kust
- Praia Grande - wandeling Cabo-kliffen – Cascais
- Cascais, stadswandeling Lissabon
- Cascais - wandeling Monsenato – Lissabon
- Lissabon
- Lissabon - Amsterdam
Reisbeschrijving
Tijdens deze Djoser wandelreis maak je wandelingen vanuit meerdere verblijfplaatsen. De wandeldagen staan vast, maar aan het einde van de dag heb je vrije tijd om er zelf op uit te trekken. Je bent natuurlijk niet verplicht hieraan deel te nemen. Wie er liever zelf op uitgaat, heeft daartoe alle vrijheid. Door het karakter van onze reizen en de plaatselijke omstandigheden kunnen zich onverwachte situaties voordoen. Hierdoor kan het voorkomen dat een bepaalde wandeling of activiteit niet door kan gaan of aangepast dient te worden. We reizen in groepen van maximaal 16 personen.
Onze wandelreizen worden ingedeeld in categorieën van één tot vijf schoentjes, waarbij één schoentje eenvoudig is en vijf zwaar, voor de ervaren wandelaar. Deze reis krijgt één schoentje. Ondanks de makkelijke wandelingen is het belangrijk dat u in goede conditie bent. Er is één wandeling die twee schoentjes krijgt. De verschillende categorieën worden uitgebreid uitgelegd op de pagina wandel en fiets zwaarte. Meer informatie over de wandelduur per dag vind je hieronder in de dag-tot-dagbeschrijving en een toelichting over de zwaarte van deze reis lees je in de praktische informatie.
Koninklijke pracht en groene heuvels
Dag 1 Amsterdam - Lissabon - Sintra
Dag 2 Sintra, wandeling naar Palàcio da Pena
Dag 3 Sintra, wandeling over de Peninha-bergkam - Praia Grande

Langs ruige kliffen en oceaanpanorama's
Dag 4 Praia Grande, kustwandeling van Magoito-strand naar Praia das Maçãs
Dag 5 Praia Grande, wandeling Cresmina-duinen en de Guincho-kust
Dag 6 Praia Grande - wandeling over de Cabo-kliffen - Cascais

Een van de hoogtepunten van de reis staat vandaag op het programma. We bereiken Cabo da Roca, het meest westelijke punt van het Europese vasteland. Vanaf de steile rotswanden kijken we uit over de eindeloze Atlantische Oceaan. De wandelroute voert langs indrukwekkende kliffen, bijzondere rotsformaties en uitkijkpunten die telkens weer nieuwe vergezichten bieden. Onderweg passeren we ook de wijngaarden van Colares, die beroemd zijn vanwege de unieke zandgronden waarop de wijn wordt geprocuceerd. Deze eeuwenoude wijnbouwtraditie heeft zelfs de phylloxera-crisis van de negentiende eeuw overleefd.
Ontdek het historische en groene Lissabon
Dag 7 Cascais, stadswandeling Lissabon
Dag 8 Cascais - wandeling Monsenato waterroute - Lissabon
De charmante hoofdstad van Portugal, Lissabon strekt zich uit over zeven heuvels en biedt een fascinerende combinatie van historische monumenten, kleurrijke wijken en gezellige pleinen. Tijdens een stadswandeling bezoeken we het hooggelegen Castelo de São Jorge, vanwaar je een prachtig uitzicht hebt over de stad en de Taag. Vervolgens wandelen we door de smalle straatjes van de karakteristieke wijk Alfama, waar traditionele fado-muziek nog altijd een belangrijke rol speelt.
Vrije tijd in de Portugese hoofdstad
Dag 9 Lissabon
Dag 10 Lissabon - Amsterdam
Inclusief
- Vliegreis met KLM
- Alle vluchttoeslagen
- Vervoer per bus
- Hotelovernachtingen met ontbijt
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Wandeling UNESCO-erfgoed Palàcio da Pena
- Bezoek mysterieuze Quinta de Regalaria
- Prachtige uitzichten op de Atlantische Kustlijn
- Bezoek aan het Fort van São Jorge de Oitavos
- Bezoek Castelo de Saõ Jorge
- Wandeling langs de bekendste monumenten van Lissabon
Exclusief
Overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies, fooien, persoonlijke uitgaven, verzekeringen, ruimbagage etc.
Reserveringskosten € 25,-, bij 2 of meer personen € 40,-. Bijdrage SGR € 5,- per persoon en calamiteitenfonds € 2,50 per boeking
Hotelverlenging
Het is mogelijk om de reis in Lissabon te vervroegen of te verlengen.
Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.
Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.
Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.
Vluchttoeslagen (inbegrepen)
Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen, ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. Bij Djoser zijn al deze toeslagen in de reissom inbegrepen.
Groepssamenstelling en groepsgrootte
Onze groepen bestaan uit zowel samenreizende als alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400, België: 09 223 00 69) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 12 deelnemers, het maximum is 16.
De gemiddelde groepsgrootte om de reis door te laten gaan is 8.
Nog bedenktijd nodig? Dan kun je tot een paar maanden voor vertrek een optie op een reis nemen. Zo’n voorlopige reservering is gratis en is 5 dagen geldig. De optie wordt automatisch omgezet in een definitieve of aanvraagboeking, tenzij je deze tijdig zelf bevestigt of annuleert. Het is helaas niet mogelijk om een optie te nemen op een reis waar nog maar een aantal plaatsen beschikbaar zijn.
Praktische informatie
Accommodatie
We overnachten in comfortabele middenklasse hotels, waarbij de kamers altijd zijn voorzien van eigen douche en toilet. Ze zijn gelegen in of nabij de stadscentra of strand, zodat je eenvoudig de belangrijkste bezienswaardigheden kunt bezoeken of een lekker restaurant kunt uitkiezen. Het Moov Hotel in Porto ligt hartje centrum, zodat alle bezienswaardigheden te voet te bereiken zijn. Ook het hotel in Lissabon zal in het centrum zijn of op korte afstand met het openbaar vervoer naar de belangrijkste bezienswaardigheden.
Bekijk hotelreviews op ![]()
| Sintra | Hotel Vila Galé Sintra |
| Praia Grande | Arribas Sintra Hotel |
| Cascais | Hotel Baia |
| Lissabon | Hotel 3K Europa |
Deze selectie geeft een goed beeld van de hotels waar we tijdens deze reis verblijven.
Vliegreis
Tijdverschil: in Portugal is het 1 uur vroeger dan in Nederland.
Vervoer
Voor de transfer van en naar het vliegveld in Faro wordt er gebruik gemaakt van een eigen bus. Tussen de verschillende wandelingen maken we gebruik van minibussen of gewone bussen, afhankelijk van de groepsgrootte, om ons naar van en naar de wandeling te brengen en weer terug naar het hotel.
Bij de reis inbegrepen
- Vliegreis met KLM
- Alle vluchttoeslagen
- Vervoer per bus
- Hotelovernachtingen met ontbijt
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Wandeling UNESCO-erfgoed Palàcio da Pena
- Bezoek mysterieuze Quinta de Regalaria
- Prachtige uitzichten op de Atlantische Kustlijn
- Bezoek aan het Fort van São Jorge de Oitavos
- Bezoek Castelo de Saõ Jorge
- Wandeling langs de bekendste monumenten van Lissabon
Excursies

Bij Djoser bepaal je zelf welke bezienswaardigheden je de moeite waard vindt om te bezoeken, naast de wandeltochten die tijdens de reis gemaakt worden. De een maakt graag nog een langs de oevers van de Taag of een uitzichtpunt en de ander gaat liever naar een van de gezellige wijken van Lissabon.
Sommige bezienswaardigheden mag je echt niet missen of liggen op de route. Dergelijke excursies zijn bij Djoser in het programma opgenomen. Hiervoor geldt dat eventuele entreegelden exclusief zijn.
Tijdens de wandelreis in Portugal zijn de volgende excursies en wandelingen in het reisprogramma inbegrepen:
- Wandeling naar UNESCO-werelderfgoed Palàcio da Pena, het indrukwekkende Morenkasteel dat boven de bossen uittorent.
- Ontdek de Atlantische kustlijn tijdens verschillende wandelingen langs onder andere de Cabo-kliffen.
- Cabo da Roca is de meest westelijke punt van het Europese vaste land.
- De wijngaarden van Corales zijn bekend vanwege de unieke zandgronden waarop de wijn wordt geproduceerd.
- Tijdens een stadswandeling door Lissabon zie je de bekendste monumenten van de stad, zoals de Torre de Belém, het Hiëronymietenklooster en het Monument van de Ontdekkingen.
- Het Monsanto-park is de groene long van de stad Lissabon, tijdens een wandeling leer je meer over de historische waterwerken.
Reisdocumenten
- E-ticket. Meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 2 weken voor vertrek
- Paspoort of Europese identiteitskaart die nog 3 maanden geldig is
Geldzaken
Portugal gebruikt de euro als betaalmiddel.
Pinnen: overal mogelijk.
Creditcards worden ruim geaccepteerd.
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt ongeveer € 350,- per persoon per week.
Het is gebruikelijk fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld, waaruit de (gezamenlijke) tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald. De richtlijn voor de fooienpot voor deze reis bedraagt € 25,-.
Maaltijden

Het eetgedrag van de Portugezen wijkt behoorlijk af van dat van ons. Het ontbijt is meestal heel licht en bestaat uit een broodje of croissant met thee of koffie. De hoofdmaaltijd vindt plaats rond ongeveer 13.30 uur. Bijna alle restaurants bieden dan een goedkoop dagmenu aan.
Tussen 18.00 en 21.00 uur is de tijd voor borrels en de avondmaaltijd volgt pas daarna.
In Portugal zijn genoeg mogelijkheden om goed en heerlijk te eten. De Portugese keuken wordt over het algemeen erg goed gewaardeerd. Voor liefhebbers van vis, schelp- en schaaldieren is Portugal een paradijs. Maar ook als je liever vlees eet of vegetarisch bent, kun je in Portugal prima eten. In Lissabon zijn veel goedkope cafés en ook luxere restaurants te vinden. In een tasca kun je terecht voor een eenvoudige maaltijden, een populair lunchadres. Een casa de pasto serveert een goedkoop driegangenmenu en in een restaurant kun je terecht voor een iets formeler en uitgebreider menu. In Portugal drinken ze graag een klein kopje sterke koffie, uma bica.
Gezondheid
Voor deze reis gelden geen specifieke gezondheidsrisico’s en de medische voorzieningen zijn goed. In het algemeen raden wij altijd aan om een kleine reisapotheek mee te nemen op reis. Meer tips en informatie hierover ontvang je via Mijn Djoser, na boeking.
Omdat er op reis altijd iets kan gebeuren en sommige kosten hoog kunnen oplopen, stellen wij het verplicht aan onze reizigers om een reisverzekering af te sluiten.
De wandel- en fietsreizen van Djoser zijn geschikt voor iedereen met een goede conditie. Kijk voor het maken van een goede afweging of de reis voor jou passend is bij ‘Zwaarte van de reis’. Neem bij twijfel gerust contact op.
Hotelverlenging
Het is mogelijk om de reis in Lissabon te vervroegen of te verlengen.
Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.
Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.
Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.
Klimaat en geografie
Het weerbeeld word vooral bepaald door de warme golfstroom waar Lissabon aan ligt waardoor je zachte winters en redelijk koele zomers kan verwachten. De temperaturen zullen hier nooit te extreem zijn dus zelden tot nooit vorst en zomers zelden boven de 35 graden. In het binnenland, bij Evora, kunnen de temperaturen in de zomermaanden juli en augustus wel oplopen. Deze reis wordt in het voor- en najaar aangeboden. Over het algemeen kun je een aangename temperatuur verwachten.
Reisbegeleiding en gidsen
Een enthousiaste Nederlandssprekende reisbegeleider begeleidt de reis. Onze reisbegeleiders zijn zeer ervaren en bevlogen reizigers en vertellen onderweg leuke weetjes over de bestemming. De reisbegeleider geeft zoveel mogelijk praktische informatie over het fietsen, de route en de andere activiteiten tijdens rustmomenten. Zij begeleiden de fietstochten, zorgen dat de reis soepel verloopt en zijn het aanspreekpunt voor vragen en wensen. De eigen passie voor fietsen, in combinatie met een uitgebreide training en inwerkprocedure, vormt de basis voor hun deskundigheid en professionaliteit. De begeleidende bus wordt bestuurd door een extra chauffeur. Er is plek in de volgwagen voor max 2 personen, mocht er om welke reden dan ook niet gefietst kunnen worden.