Bekijk de Fietsreis Cuba, 18 dagen van Djoser

Fietsreis Cuba 18 dagen

Vanaf € 2.395,- Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)

Er is geen betere manier om het veelzijdige Cuba te ontdekken dan op de fiets. Zo krijg je een goed beeld van het dagelijks leven van de vriendelijke en trotse Cubanen en geniet je van het heerlijke klimaat. In fietstempo verken je sfeervolle steden, prachtige kalkstenen heuvels, weelderige bossen en de Caribische kust. De reis begint en eindigt in de hoofdstad Havana, beroemd om de monumenten uit de koloniale tijd en de nostalgische Amerikaanse auto’s.

Daarom Djoser

  • Afwisselende reis met aandacht voor cultuur, natuur en strand
  • Hotels met regelmatig een zwembad
  • Nederlandssprekende reisbegeleiding
  • Lokale fietsgids
  • Fietsen door het land van Che Guevara
  • Stadstour door Havana & Trinidad
  • Veel contact met lokale bevolking
  • Fietsen door de Viñales-vallei

Route en kaart

Routekaart Fietsreis Cuba, 18 dagen
  1. Amsterdam - Havana
  2. Havana, wandeltocht oud Havana & fietstocht modern Havana
  3. Havana - fietstocht Artemisa naar Soroa
  4. Soroa, fietstocht naar Las Terrazas
  5. Soroa, fietstocht naar Parque La Guira - Pinar del Rio
  6. Pinar del Rio - fietstocht Centro Contra Incendios naar Viñales
  7. Viñales, fietstocht Viñales-vallei
  8. Viñales - fietstocht Playa Larga naar Cueva de los peces - Playa Giron
  9. Playa Giron, fietstocht naar Yaguaramas - Cienfuegos
  10. Cienfuegos
  11. Cienfuegos - fietstocht Guajimico naar Trinidad
  12. Trinidad, stadstour & fietstocht Ancon Peninsula
  13. Trinidad - fietstocht naar Topes de Collantes
  14. Topes de Collantes - fietstocht Manuel Ascunce naar Manicaragua - Hanabanilla
  15. Hanabanilla - fietstocht naar Santa Clara - Havana
  16. Havana
  17. Havana - Amsterdam
  18. aankomst Amsterdam

Reisbeschrijving

Tijdens deze Djoser fietsreis maak je fietstochten vanuit verschillende hotels. De dagen op de fiets staan vast, maar aan het einde van de dag en in de avond heb je de vrijheid om de schilderachtige dorpjes en het heerlijke Italiaanse eten zelf te ontdekken. De reisbegeleider kan je hierover altijd tips en suggesties geven. Door het karakter van onze reizen en de plaatselijke omstandigheden kunnen zich onverwachte situaties voordoen. Hierdoor kan het voorkomen dat een bepaalde fietstocht of activiteit niet door kan gaan of aangepast dient te worden. We reizen in groepen van maximaal 20 personen.

Onze fietsreizen worden ingedeeld in categorieën van één tot vijf fietsjes, waarbij één fietsje eenvoudig is en vijf pittig en voor de ervaren fietser. Deze reis krijgt drie fietsjes. Hiervoor heb je een goede conditie nodig en fietservaring in heuvel- tot bergachtig gebied. De verschillende categorieën worden uitgebreid uitgelegd op de pagina wandel en fiets zwaarte. Meer informatie over de wandelduur per dag vind je hieronder in de dag-tot-dagbeschrijving en een toelichting over de zwaarte van deze reis lees je in de praktische informatie


Havana: oldtimers, salsa & prachtige monumenten

Dag 1 Amsterdam - Havana
Dag 2 Havana, wandeling oud Havana & fietstocht modern Havana
Cuba Havana oldtimerWe vliegen naar de hoofdstad van Cuba; Havana. Als je ’s avonds door de stad of over de Malécon loopt, de zeeboulevard, voel, zie en hoor je direct het verleden dat de Habaneros met hart en ziel conserveren. Je kunt ook neerstrijken op het terras bij de beroemde bar Bodeguita del Medio, voor een mojito. Deze mix van rum, limoensap, mineraalwater en munt was de lievelingsdrank van Hemingway. Prachtige monumenten uit vervlogen tijden sieren de Cubaanse hoofdstad, gesticht in 1519. We hebben een volle dag om Havana beter te leren kennen. 

Het oudste deel (Habana Vieja) ontdekken we te voet. In 1982 is het door UNESCO erkend als werelderfgoed. De rest van Havana bekijken we op de fiets. Opvallend aanwezig in het straatbeeld zijn de schitterende Amerikaanse auto’s uit de jaren vijftig. De benzineslurpende monsters worden door hun eigenaars vertroeteld en opgepoetst. Maar de kans is ook groot dat je een Nederlandse bus ziet rijden met als eindbestemming Rotterdam Centraal. In het vroegere presidentspaleis is nu het Museo de la Revolución gevestigd. Erachter ligt in een glazen kist de Granma, het jacht, waarmee Fidel in 1956 uit Mexico overvoer.

  • Afstand: ca. 15 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen en dalen 140 meter
  • Zwaarte: 2 fietsjes



De tropische tuinen van Soroa

Dag 3 Havana - fietstocht Artemisa naar Soroa 
Vanuit Havana trekken we met onze eigen bus westwaarts naar Soroa. Onderweg beginnen we aan onze eerste korte fietstocht. De route van Havana tot aan Soroa is vlak tot heuvelachtig. Je fietst deze reis gemiddeld zo’n 35 km per (fiets)dag, op de vaak ongeasfalteerde wegen van Cuba. Voor de grotere afstanden gebruiken we onze eigen bus.

Vanwege het milde klimaat en de hoge vochtigheidsgraad komen er in Soroa veel bloemen voor. In de middag heb je de tijd om de bijzondere tropische tuin met 700 soorten orchideeën te bezoeken, waarvan er 250 van Cubaanse oorsprong zijn. Deze tuin is in de jaren '20 al aangelegd. Ook kun je de middag gebruiken voor een wandeling in de omgeving, bijvoorbeeld naar de top van de heuvel waarvan je prachtige uitzichten over de omgeving hebt.

  • Afstand: ca. 35 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 280 meter en dalen 140 meter
  • Zwaarte: 2 fietsjes


Fietsen door betoverend Las Terrazas

Dag 4 Soroa, fietstocht naar Las Terrazas
Landschap Cuba Djoser In Soroa trekken we een dag uit voor een bezoek aan het betoverende Las Terrazas, aan de rand van het UNESCO-reservaat Sierra de Rosario. Las Terrazas is een herbebossingsgebied dat sinds 1985 als biologisch reservaat op de lijst staat van UNESCO. De fietstocht gaat door tropisch bos, langs ruïnes van koffieplantages en kleine gehuchten. Onderweg snuif je de geur van de vele bloemen en planten langs de weg en geniet je van de mooie panorama’s. In het Lago de Palmar kun je genieten van een verfrissende duik in het water.

  • Afstand: ca. 25 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 270 meter en dalen 290 meter
  • Zwaarte: 3 fietsjes



Op naar het centrum van de tabak

Dag 5 Soroa - fietstocht naar Parque Nacional La Güira - Pinar del Río
Fietsen Cuba Uitzicht Djoser We verlaten de Sierra en gaan bergafwaarts richting San Diego de los Baños en vervolgens naar Parque Nacional La Güira. We fietsen over mooie plattelandswegen en een stukje over de voormalige snelweg: de carretera central, de enige snelweg ter wereld waar op gefietst kan worden. Deze voormalige snelweg doet verschillende dorpjes aan, waar we kunnen stoppen om op een van de pleintjes het dagelijkse leven in ons op te nemen. Er rijden eigenlijk weinig auto’s. Fietsers, wandelaars en paardenwagens maken gebruik van deze Carretera.

Het laatst stuk naar Parque Nacional La Güira gaat over een vrij vlakke weg. De totale rit van vandaag is ca. 58 km, maar kan ter plaatse ingekort worden. We rijden met de bus verder naar de heuvelachtige provincie Pinar del Río, het centrum van de tabaksbladerenteelt. Pinar del Río kenmerkt zich door een karakteristiek straatbeeld met pastelkleurige huizen met voorportalen en zuilen in neoklassieke stijl. Zo kun je een kijkje nemen in het Palacio de Guasch en wie wil kan een sigarenfabriek bezoeken

  • Afstand: ca. 58 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 100 meter en 250 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes
     


Viñales, het land van de rijzende bergen

Dag 6 Pinar del Rio - fietstocht door kalkstenen heuvellandschap naar Viñales
Dag 7 Viñales, optionele wandeling Coco Solo Palmarito & optionele fietstocht Viñales-vallei
Cuba Vinales valleiNa het ontbijt verlaten we Pinar del Río. We starten onze fietstocht vlak voor Viñales en overnachten in de gelijknamige vallei. We nemen de volgende dag de tijd voor een korte fietstocht door het vlakke, kleurrijke land rond Viñales waar ‘mogotes’, dichtbegroeide kalkstenen heuvels, uit het niets uit het landschap rijzen. Deze bijzondere heuvels van dit type vinden we alleen in de Caraïben. Onder de grond liggen talloze grotten, in totaal zo'n 45 kilometer lang. Een tochtje door één van de grotten behoort tot de opties vandaag, net als een twee uur durende wandeling door dit zeer bijzondere groene landschap.

Fietstocht naar Viñales

  • Afstand: ca. 25 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 160 meter en 310 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes
     

Optionele wandeling Coco Solo Palmarito

  • Afstand: 5 kilometer
  • Zwaarte: 1 schoentje

Optionele fietstocht Viñales-vallei

  • Afstand: 10 kilometer
  • Zwaarte: 2 fietsjes
     


De historische Bahia de Cochinos

Dag 8 Viñales - fietstocht van Playa Larga langs de Varkensbaai - Playa Girón
Varkensbaai Cuba Djoser We verlaten Viñales en verruilen de heuvels van Pinar del Rio voor de moerassen van Zapata. Te midden van de moerassen aan de zuidkust ligt de historische baai Bahia de Cochinos, de Varkensbaai. Hier werd in april 1961 een invasie van een door de CIA gesteund huurlingenleger na drie dagen afgeslagen, mede omdat de verwachte algemene opstand tegen Castro uitbleef. De verdediging werd geleid door Fidel in eigen persoon. We fietsen  vanaf Playa Larga over de vlakke kustweg langs deze legendarische baai.

Een klein museumpje herinnert aan deze strijd; interessant en een must voor iemand die in de geschiedenis van de Cubaanse revolutie geïnteresseerd is.

  • Afstand: 20 kilometer
  • Zwaarte: 1 fietsje



Parel van het zuiden: Cienfuegos

Dag 9 Playa Girón - fietstocht naar Yaguaramas - Cienfuegos
Dag 10 Cienfuegos, vrije dag 
Cuba fietsreis oldtimer DjoserVandaag bezoeken we het museum in Playa Girón. Daarna stappen we op de fiets richting Cienfuegos. Het laatste deel leggen we af per bus. Cienfuegos heeft een grote haven met een fraai gerestaureerd centraal plein. Het Tomas Terry-theater uit 1889 en het Palacio del Valle uit 1919, nu een sjiek restaurant, zijn een bezoek meer dan waard. Tijdens je vrije dag kun je flaneren over de langste boulevard van Cuba. Een bezoek brengen aan Laguna Guanaroca, een zoutwatermeer waar duizenden flamingo's wonen. Of een taxi nemen naar het strand van Rancho Luna om te snorkelen of relaxen. 

  • Afstand: 45 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 135 meter en 100 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes



Authentiek Trinidad, terug in de tijd...

Dag 11 Cienfuegos - fietstocht Guajimico naar Trinidad
Dag 12 Trinidad, stadstour & fietstocht Ancón schiereiland

Cuba Trinidad straatVandaag fietsen we verder naar het authentieke plaatsje Trinidad. We zien de bergketen Sierra del Escambray steeds indrukwekkendere vormen aannemen naarmate we dichterbij Trinidad komen. Deze authentieke stad is tijdens de 18e en 19e eeuw rijk geworden door onder andere de suikerrietproductie. Het is een mooi, sfeervol plaatsje met keienbestrating en rijke, veelkleurige huizen. De smeedijzeren en houten hekwerken voor de ramen zijn soms ware kunstwerken. Rond het rustieke centrale plein staan historische woonhuizen, nu meestal musea.

’s Avonds staat Trinidad in het teken van vurig enthousiaste bandjes die originele salsamuziek spelen. We hebben anderhalve dag om de stad en de omgeving te ontdekken. We maken in ieder geval een leuke fietstocht langs de mooie kust op het kleine schiereiland Ancón en we kunnen vanaf een 'mirador' de suikerrietvelden bekijken.

Fietstocht van Guajimico naar Trinidad

  • Afstand: 30 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 280 meter en 300 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes


Fietstocht Ancón schiereiland

  • Afstand: 25 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 120 meter en 240 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes



Topes de Collantes: Cubaanse koffie in het hart van de Jungle

Dag 13 Trinidad - fietstocht van Topes de Collantes viewpoint naar Topes de Collantes
Topes de Collantes CubaWe verruilen Trinidad voor het binnenland en rijden langzaam omhoog richting Topes de Collantes. Dit kuuroord met internationale reputatie ligt in een prachtig Cubaans berglandschap. Bijzonder is de tropische begroeiing van deze 90 kilometer lange bergketen, waar een gematigde temperatuur heerst. In dit gebied groeit onder andere één van de beste Cubaanse koffies. Je ziet omhoog rijdend de begroeiing langzaam veranderen en je geniet van een mooi uitzicht over het gebied en de kust in de verte. We gaan met de bus omhoog, zodat we het eerste deel van deze zware tocht niet met de fiets hoeven af te leggen.

Liefhebbers kunnen het laatste deel van Topes de Collantes proberen te trotseren.

  • Afstand: 10 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 400 meter en 163 meter dalen
  • Zwaarte: 4 fietsjes 


De nagedachtenis van Che Guevara

Dag 14 Topes de Collantes - fietstocht Manuels Ascunce naar Manicaragua - Hanabanilla
Dag 15 Hanabanilla - fietstocht naar Santa Clara - Havana
Cuba Fietsreis Lunchpauze DjoserWe fietsen bergafwaarts, door een van de mooiste stukken jungle van Cuba, naar de provinciale stad Manicaragua. Onderweg kun je lunchen bij een lokale familie en een heerlijk verfrissende duik bij een waterval nemen. Het laatste deel naar Hanabanilla leggen we af per per bus. We zetten de laatste etappe in en fietsen via een glooiende route naar de betrekkelijk jonge stad Santa Clara. Santa Clara is in Cuba een beetje de stad van Che Guevara. Hij overviel hier in 1958 de gepantserde trein 'Tren Blindado'.

De succesvolle verrassingsaanval waarbij grote hoeveelheden munitie werden veroverd, was beslissend voor het slagen van de revolutie. In de stad staat een indrukwekkend standbeeld van Che en is er een museum aan hem gewijd. Na het bezoek aan Santa Clara nemen we afscheid van het platteland en overbruggen het laatste stuk naar Havana weer met onze bus.

Fietstocht Manuels Ascunce naar Manicaragua

  • Afstand: 33 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 520 meter en 1080 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes 

Fietstocht naar Santa Clara

  • Afstand: 43 kilometer
  • Hoogteverschil: stijgen 340 meter en 580 meter dalen
  • Zwaarte: 3 fietsjes 



Havana: sluit af op een swingend terrasje

Dag 16 Havana, vrije dag
Dag 17 Havana - Amsterdam
Dag 18 aankomst Amsterdam

Auto Cuba Djoser We sluiten de reis af in Havana. Aan de rand van de oude stad ligt het Capitolio, een protserig bouwwerk uit 1929, dat vroeger parlementsgebouw was. Het imposante interieur heeft veel bladgoud. Vergeet ook niet de nostalgische sfeer van Plaza de Armas, in het hart van de oude stad, te proeven. Je vindt hier het Paleis van de Capitanes Generales, nu stadsmuseum, en de Templete op de plaats waar de stad in 1519 officieel werd gesticht. Na je laatste 'mojito' of 'Cuba Libre' op een swingend terrasje is het helaas alweer tijd om terug te vliegen naar Amsterdam.

Vertrekdata 2026

Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)

Start - einde Beschikbaarheid Prijs
Start - einde
06 mrt - 23 mrt
G
Vertrek gegarandeerd i

Indien een vertrekdatum het groene icoon met een G heeft, dan ben je er zeker van dat je na het ontvangen van de boekingsbevestiging op reis kan gaan. Voorwaarden van toepassing, zie i.

Beschikbaarheid
beperkt beschikbaar

Deelnemers

Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.

Prijs

Korting

Incl. €50,- korting

2.545,-

Start - einde
09 jul - 26 jul
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

i

Lokale Engelssprekende reisbegeleider

Beschikbaarheid
voldoende

Deelnemers

Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.

Prijs

€ 2.395,-

Start - einde
05 nov - 22 nov
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

Beschikbaarheid
voldoende

Deelnemers

Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.

Prijs

€ 2.695,-

Start - einde
12 dec - 29 dec
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

Beschikbaarheid
voldoende
Prijs

€ 2.695,-

Vertrekdata 2027

Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)

Start - einde Beschikbaarheid Prijs
Start - einde
14 jan - 31 jan
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

Beschikbaarheid
voldoende
Prijs

€ 2.595,-

Start - einde
11 feb - 28 feb
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

Beschikbaarheid
voldoende
Prijs

€ 2.695,-

Start - einde
04 mrt - 21 mrt
V
Vertrek informatie i

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.

Beschikbaarheid
voldoende
Prijs

€ 2.595,-

Inclusief

  • Vliegreis met Air Europa
  • Alle vluchttoeslagen
  • Ruimbagage
  • Hotelovernachtingen met ontbijt
  • Overnachtingen in Casa Particular
  • Diner Playa Giron, Topes de Collantes & Hanabanilla 
  • Vervoer per bus en fiets
  • Stadstour door Havana te voet en per fiets
  • Bezoek aan museum in Playa Giron
  • Stadstour door Trinidad
  • Nederlandssprekende reisbegeleiding
  • Lokale fietsgids

Exclusief

Overige maaltijden, ontbijt Casa Particular, visum, entreegelden, facultatieve excursies, fietshelm, fooien, persoonlijke uitgaven, verzekeringen, etc.
Reserveringskosten € 25,-, bij 2 of meer personen € 40,-. Bijdrage SGR € 5,- per persoon en calamiteitenfonds € 2,50 per boeking. 

Eenpersoonskamer

Alleenreizenden worden ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken vanaf € 295,-. Kies tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet het geldende bedrag voor jouw reis.

Vluchttoeslagen (inbegrepen)

Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen, ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. Bij Djoser zijn al deze toeslagen in de reissom inbegrepen.

Hotelverlenging

Het is mogelijk om de reis in Havana te vervroegen of te verlengen.

Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.

Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.

Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.

Landarrangement

De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt (dit is een vanaf prijs)vanaf €1.645,-.

Houd bij de boeking van een landarrangement er rekening mee dat voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers geldt. Djoser is niet aansprakelijk indien er wijzigingen ontstaan in het vluchtschema van de groepsreis. Kom je op een andere tijd aan dan de groep en/of vertrek je op een andere tijd dan de groep, dan dien je zelf je transfers van- en naar het hotel en/of de luchthaven te regelen.

Groepssamenstelling en groepsgrootte

Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.

Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400, België 09 223 00 69) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.

De groepen bestaan uit maximaal 20 personen.

De gemiddelde groepsgrootte om de reis door te laten gaan is 12.

Nog bedenktijd nodig? Dan kun je tot een paar maanden voor vertrek een optie op een reis nemen. Zo’n voorlopige reservering is gratis en is 5 dagen geldig. De optie wordt automatisch omgezet in een definitieve of aanvraagboeking, tenzij je deze tijdig zelf bevestigt of annuleert. Het is helaas niet mogelijk om een optie te nemen op een reis waar nog maar een aantal plaatsen beschikbaar zijn.

V

Vertrek informatie

Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren. Dit op basis van eerdere ervaringen en boekingen in dit reisseizoen.

Om een groepsreis te garanderen en uit te kunnen voeren is een minimum aantal deelnemers nodig. Dit aantal staat bij betreffende reis vermeld onder het kopje 'Groepssamenstelling en groepsgrootte'. In het uitzonderlijke geval dat het minimum aantal deelnemers niet wordt bereikt en de reis niet door kan gaan, dan informeren we je ruim van te voren e-mail, uiterlijk 21 dagen voor vertrek. Djoser zal altijd haar uiterste best doen om een gewenste alternatieve reis en/of vertrekdatum aan te bieden. Volledige restitutie van de reissom, inclusief eventuele via Djoser afgesloten verzekeringen die op de factuur staan (met uitzondering van eventuele kosten van zelf geregelde visa, vaccinaties en andere persoonlijke uitgaven) is natuurlijk ook mogelijk. In het geval dat een reis niet kan doorgaan als gevolg van een overmachtssituatie kunnen er andere voorwaarden gelden waarbij geen volledige restitutie mogelijk is.

G

Vertrek gegarandeerd

Indien een vertrekdatum het groene icoon met een G heeft, dan ben je er zeker van dat je na het ontvangen van de boekingsbevestiging op reis kan gaan. Het kan soms voorkomen dat deelnemers van een reis moeten annuleren of omboeken, waardoor de groepsgrootte onder het vereiste minimum aantal deelnemers daalt. In het uitzonderlijke geval dat het minimum aantal deelnemers niet wordt bereikt en de reis niet door kan gaan, hoor je dit ruim van te voren per e-mail, doch uiterlijk 21 dagen voor vertrek. Djoser zal altijd haar uiterste best doen om er voor te zorgen dat je de gewenste reis op de geboekte vertrekdatum kunt gaan maken, ook indien het minimale aantal deelnemers niet is bereikt. In dat geval bekijken we de mogelijkheid om, al dan niet tegen bijbetaling, de reis mogelijk te maken met bijvoorbeeld aangepast vervoer en/of lokale Engelssprekende reisbegeleiding. Het karakter van een groepsreis kan hierbij dusdanig veranderen dat wij er begrip voor hebben dat je liever een alternatief kiest.

Uiteraard is het ook mogelijk een nieuwe reis of vertrekdatum te boeken. Volledige restitutie van de reissom, inclusief eventuele via Djoser afgesloten verzekeringen die op de factuur staan (met uitzondering van eventuele kosten van zelf geregelde visa, vaccinaties en andere persoonlijke uitgaven) is natuurlijk ook mogelijk.

Reviews Fietsreis Cuba, 18 dagen

Gemiddelde beoordeling: 8,9

  • Wat een prachtig land is Cuba en geweldig om op de fiets te ontdekken. De reis was erg gevarieerd. De natuur is prachtig, de mensen zijn hartelijk en het was genieten van de muziek, gebouwen en oldtimers, hoewel er ook veel armoede en verval is. De reisbegeleiding + groep waren ook top!

    10,0

  • Complimenten aan reisleider Peter, ook de lokale gids en chauffeur waren perfect. Mooi en gevuld programma. Voldoende afwisseling, kortom prachtige reis.

    10,0

  • Hele mooie reis. Misschien wat vaker overnachten bij casa particulara. Het is zoveel persoonlijker dan een hotel. Air Europa graag vervangen door een andere maatschappij. Zeer slechte service vond ik, op zo'n lange vlucht.

    8,0

  • Ik heb met veel plezier en met een gezellige groep de fietsreis op Cuba meegemaakt. Mooie natuur, soms wel uitdagende bergjes. Maar wat een arm land met veel achterstallig onderhoud. Het is goed dat er toeristen als wij er toch naar toe gaan, ze kunnen dat gebruiken!

    10,0

  • Het was geweldig, dankzij onze relaxte reisbegeleider Peter die de sfeer wist te pakken.

    10,0

  • Het was een hele mooie reis in een bijzonder land. Wel af en toe afzien, bijvoorbeeld toen wij in een Casa slechts 2 uur elektra in de nacht hadden. Ook Cienfuegos, was een stad in donker alleen een enkel restaurant had een generator. Annerieke de beste gids ooit, jong flexibel, positief, taalbeh.!

    9,0

  • Prachtige reis gehad in Cuba. En wat een begeleiding van Djoser. Altijd beschikbaar en professioneel, altijd even vriendelijk! Een reis vol aangename verwondering, mooi weer, prachtige streken. Fietsen van topkwaliteit, die de soms minder goede wegen zonder problemen doorstaan. Een aanrader!

    10,0

  • Een bijzondere reis door een bijzonder land. Prachtige natuur en een zeer vriendelijke bevolking (ondanks dat ze bijna niets hebben). Mooie fietstochten met af en toe pittige en uitdagende hellingen. Als je niet al te veel luxe verwacht zou ik zeer zeker deze reis aanraden.

    8,0

  • Wat steekwoorden; bijzondere ervaring, fysiek zeer inspannend, matige fietsen, veel reisbegeleiding wat niet persé veel voordeel had, chaos, veel improvisatie, wat ook leuk kan zijn is de ervaring, iedereen deed zijn /haar best. Kortom je moet in alle opzichten flexibel zijn voor deze reis.

    7,0

  • Als je van avontuur houdt en het niet erg vindt af en toe wat minder comfort te hebben is dit een geweldige reis. Zelf heb ik er erg van genoten. De reis is intensief en je leert het land en de bevolking goed kennen. Fietsen is af en toe best pittig (hellingen). De begeleiding is prima.

    9,0

  • Wat een heerlijke sportieve reis te fietsen over het Cubaanse platteland. Zo geniet je optimaal van de natuur en het makkelijke directe contact met de Cubaanse bevolking. Je luncht vaak bij de lokale bevolking en 's avonds leren ze je de moves van de salsa. Kortom: beleef Cuba puur.

    8,0

  • Cuba.. Wow.. Wat een land, wat een mensen.. Door de orkaan Rafaël twee dagen eerder werd ter plekke het schema omgegooid.. Flexibiliteit is wel een pre in dit land. Alles werd daarin perfect geregeld door onze Trea en Cuba Vladi. Alles werd met een lach en respect naar de bevolking toe omarmd.

    10,0

  • Cuba is een bijzonder land om mee kennis te maken. Zoveel dingen zijn anders geregeld dan bij ons. Hoewel veel verval in het land, zijn wij op onze reis nauwelijks iets te kort gekomen. We zijn op de prachtigste plekken geweest en het is een mooi land om door heen te fietsen! Een mooi avontuur!

    8,0

  • Ondanks de onrustige start en onrustige eerste week heb ik toch een hele fijne fantastische reis gehad. De fijne groepssamenstelling, mooie dynamiek waarin iedereen zichzelf er kon en mocht zijn met onze GEWELDIGE reisbegeleider Trea. Rustig, relativerend basic handelend eerlijk en humor. Chapeau!

    9,0

  • Het was een geweldige ervaring. Echter alleen voor de flexibele begrijpende reiziger. Cuba is een arm land en niet alles werkt zoals in Nederland. Maar het is er prachtig, het eten is eenvoudig maar heerlijk en de lokale reisbegeleiders zijn toppers.

    9,0

  • Super leuke reis. Alles staat of valt natuurlijk met het gezelschap, maar ze hadden allemaal dezelfde positieve mindset. Relaxte sfeer, veel gezien van het land, dankzij het fietsen een directe band met de omgeving. Toffe begeleiding, professionele chauffeur en mekanieker. Een aanrader.

    9,0

  • Een heel interessante rondreis in een bijzonder land. Tevreden over de organisatie van deze reis, met name ook over de Cubaanse reisleider Adrian, chauffeur Carlos en fietsreparateur en reisbegeleider Kevin. Deze mannen hebben prima werk verricht en hebben zich bij alle deelnemers geliefd gemaakt

    9,0

  • Prachtige, prima opgebouwde reis met een fijne groep mensen. Mooie manier om Cuba op de fiets te leren kennen. Klimmen en dalen is goed te doen, wegen zijn vaak slecht en het schakelen gaat niet altijd even soepel. Maar zeer de moeite waard dit bijzondere land zo te ervaren.

    8,0

  • Heel mooie reis, want cuba is een fantastisch land. Helaas waren niet alle fietstochten interessant en waren de fietsen niet al te best. Dat zou Djoser beter kunnen faciliteren want Cuba is daar zelf te arm voor.

    7,0

  • Een unieke ervaring. Ondanks de grote armoede is de bevolking vrolijk, vriendelijk en wordt er overal muziek gemaakt! Fietsen is een mooie manier om het land te ervaren.

    8,0

  • Heerlijke reis gehad

    10,0

  • Mooie reis, fietsen door Cuba is een bijzondere ervaring

    9,0

  • Zeer indrukwekkende reis. Erg goed geregeld. Zowel onze Nederlandse reisleider als ook de Cubaanse reisleider waren fantastisch. De groep was ook erg leuk. De meeste hotels waren goed. De fietstochten mede door het warme weer en slechte wegen wel pittig, maar grotendeels te doen. Echt een aanrader.

    9,0

  • Een onvergetelijke en geweldige ervaring! Onze reisleidster en de plaatselijke gids hebben ons geleid naar al het mooie wat Cuba te bieden heeft. Iedere dag was een nieuwe beleving op zich. De organisatie en logistiek was top, we hadden goede fietsen en bovenal: de sfeer in onze groep was geweldig

    9,0

  • Onze fietsreis door het mooie Cuba: fantastische natuur, cultuur en mooie mensen. De fietstochten waren afwisselend door dorpjes en door de bergen met af en toe (zeer) pittige klimmetjes. Hierdoor hadden we verrassende contacten met de lokale bevolking. Havana en Trinidad zijn ook zeer bijzonder.

    9,0

  • Een heerlijke reis naar een mooi land. Door de corona waren er weinig toeristen en dit was voor ons eigenlijk wel fijn, zeker in Havanna waar (van horen zeggen) je normaal over de hoofden heen loopt. Over het algemeen goed te fietsen, met af een toe een klimmetje. Een gezellige groep en begeleiding

    9,0

  • Wat een prachtig eiland om met fiets incl. begeleiding rond te trekken. Alles tot in perfectie geregeld en de bevolking staat open om toeristen te ontvangen. Reis om op terug te zien, fijne gesprekken en wacht op vervolg om Cuba verder te ontdekken.

    9,0

  • Fantastische ervaring qua beleving en fietsgenot. Ondanks dat Cuba nog niet klaar was om de eerste toeristen te ontvangen, hebben de begeleiders er steeds aardig voor oplossingen kunnen zorgen. De heterogene groep deelnemers is zeker naar elkaar (en naar de Cubanen) toegegroeid.

    9,0

  • Wat een prachtige reis. Cuba is echt een verrukkelijk land dat op de fiets erg goed tot zijn recht komt. De oude DDR in een tropisch jasje met Cubanen die ondanks (soms) hun armoede altijd vriendelijk zijn en in voor een (Salsa) feestje. Met grote dank aan onze gidsen. We hebben genoten....

    9,0

  • Mede dankzij onze geweldige reisbegeleidster Yana (en niet te vergeten onze fijne reisgenoten ) een fantastische reis gehad

    10,0

  • Hele gezellige groep, mooie fietsroute, reisleidster top, goed georganiseerd, ben blij dat ik hier aan deel heb genomen!.

    9,0

  • Een prachtige reis. Veel variatie, sportief fietsen, door vlak, heuvelachtig en sterke heuvelachtig, door de stad, dorp, oerwoud. Cultuur, natuur en geschiedenis wisselen elkaar af. Accommodaties goed, middelmatig. Eten in Cuba is eentonig, zeker bij gezamenlijke lunches en diners. Lekker fruit.

    8,0

  • Prachtige reis gehad. Havana, Vinales en Trinidad als hoogtepunten. Volgende keer Topes eruit wat mij betreft en een dag langer in Trinidad nog verblijven. Liever trekking bikes met 27 versnellingen dan zware Ebikes met 6 versnellingen. De hele reis prima georganiseerd. Aanrader.

    9,0

  • Geweldige vakantie gehad, ondanks enkele dagen darmklachten. Dan is de bezemwagen [bus] een uitkomst. Door de fietstochten veel contact met bevolking. Ook overnachtingen in Casa's [B+B] en maaltijden bij privé restaurants geven veel sfeer en contact en een goede indruk van het leven in Cuba.

    9,0

  • Wat een prachtig land en wat een mooie fietsreis! Schitterende kusten, landschappen en historische steden, een uniek inkijkje in een land dat 50 jaar vrijwel heeft stilgestaan. Maar mede dankzij het fietsen kom je ook in aanraking met de vrolijke, gastvrije mensen, muziek en rum.

    10,0

  • Juist het fietsen door Cuba maakt deze reis tot een feestje, vriendelijke mensen, prachtige natuur, leuke stadjes, overal muziek en de oude auto's maken het plaatje compleet. Met 2 enthousiaste reisbegeleiders kom je op de leukste plekjes. En je hebt steeds het gevoel of je in een film zit.

    10,0

  • Prachtige reis; divers qua landschappen. Goede begeleiding van de Nederlandse reisleidster, trouwe Cubaanse begeleiders die waakten over de groep. Afwisselende fietsetappes, boeiende stops. Niet altijd de beste hotels, maar dat zal meer aan Cuba liggen dan aan Djoser.

    9,0

  • Ik vond de begeleiding zeer goed, meeste hotels prima. Cuba is een prachtig land wat je al fietsend op een mooie manier kunt ontdekken. Goeie mix tussen fietsen en vrije tijd. Af en toe pittige klimmetjes wat het wat mij betreft alleen maar leuker maakt.

    8,0

  • Cuba is een fantastische reisbestemming voor wie houdt van de Latijns Amerikaanse cultuur en sfeer. Fietsend over het eiland beleef je de natuur en spontaniteit van de mensen nog veel intenser. Én leuke overnachtingsplekken: oa op een vakantiepark en 1 x in Casas Particulares. Een ware aanrader dus

    9,0

  • Een ervaring om nooit meer te vergeten. Prachtige natuur, vriendelijke bevolking, zeer aangename temperaturen, lekker eten. Het fietsen was heerlijk mede door de begeleidende bus, de Nederlandse reisleider, de Cubaanse gids, de fietsmechanieker en de zeer joviale buschauffeur. Een aanrader voor ieder

    9,0

  • Beelden zeggen vaak meer dan woorden. https://www.youtube.com/watch?v=Ac1AohJEKoQ

    8,0

  • Mooie, boeiende reis. Mooi land met vriendelijke bevolking. Het fietsen was erg pittig, mede door de hitte, die uitputtend was.

    8,0

  • Wie een pittige fietsvakantie wil in een interessant en soms ondoorgrondelijk land? Fiets dan in CUBA! Ik vond er fantastische natuur, afwisselend en spannende fietsetappes en vriendelijke bewoners. Mijn eerste kennismaking is prima begeleid door Djoser en de plaatselijke begeleiding. Top.

    9,0

  • Heerlijke afwisselende actieve vakantie, waarbij je dicht bij de bevolking en hun cultuur komt te staan.

    10,0

  • Topvakantie gehad. Leuke groep, mooie route, super reisbegeleider (Zinzi), fantastisch land met vrolijke mensen en muziek.

    9,0

  • Ik heb een enorm leuke fietsvakantie gehad. De fietstochten waren prima in balans, veelal goed te doen voor iedereen tot af en toe uitdagend waarbij je er voor kan kiezen de route in de bus af te leggen. Dat de hotels met lodges vaak buiten de steden lagen past ook perfect bij deze actieve reis.

    9,0

  • Cuba is een aanrader: wat een prachtig land en vriendelijke en vrolijke bevolking, ondanks hun relatieve armoede. De reis klopte helemaal, dank zij Renske, onze deskundige en enthousiaste reisleider. En behalve met een bruine kleur ook nog met een goede conditie thuisgekomen.

    9,0

  • Super leuke afwisselende reis, met veel fietsen, maar ook de mogelijkheid om in de bus te gaan die de hele tijd mee is. Leuke onderkomens, mooie omgevingen, goed inzicht in de cultuur van het land, soms heeft de tijd er stil gestaan, paard en wagen op de weg is heel normaal!

    8,0

  • Een onvergetelijke ervaring deze fietsreis door Cuba. Door het fietsen kom je sneller in contact met de Cubanen en ruik en voel je het land meer. Dankzij onze super reisleidster hebben wij op een paar hele mooie plekken heerlijk gegeten. Elke dag hadden we wel een no hay, maar dat is Cuba.

    9,0

  • Wat een toffe reis was het. Met de fiets beleef je Cuba pas echt!

    9,0

  • Na een vertraging op de heen en terug reis. Met als gevolg dat we een dag Madrid hadden. Is de reis zeer bevallen. Dit alles door de goede verzorging van Djoser en onze begeleidster Elvira en niet te vergeten de toffe groep. Nooit eerder een groepsreis gedaan. Maar deze was top.

    8,0

  • Prima reis, niks mis met de hotels. Nadeel dat deze soms relatief ver van de plaatsen aflagen waardoor een eigen uitstapje niet mogelijk was. Gelukkig voldoende mogelijkheden om meer of minder te fietsen. Topdag naar Topes des Collantes. Trinidad en Havana zijn aanraders. Evelien bedankt!

    8,0

  • Prachtige reis, zeer goed georganiseerd, in de watten gelegd door onze fietsgids, chauffeur en fietsenjongen en in zeer goede banen geleid door onze sympathieke reisbegeleidster Nienke. Als kers op de taart in gezelschap van een toffe, zeer plezante bende. Bedankt iedereen voor deze onvergetelijke reis.

    10,0

  • Appberichten Ik: Cuba was erg fijn, lekker fietsen, strand, snorkelen, salsa dansen en muziek gemaakt. Kan het beter? Ander: Volgens mij niet! Super om te horen!

    8,0

  • Eerste toffe kennismaking met Djoser. Geweldige fietsvakantie gehad(was wel zwaarder dan verwacht) met een heel toffe groep Nederlanders in een prachtig Cuba. Zeer goed concept en ook veel lof voor onze altijd behulpzame en competente reisleider Wim. Kijken uit naar volgende reis met Djoser.

    10,0

  • voor ons een hele ervaring rijker en een warm hart voor Cuba... een aanrader voor iemand die Cuba écht wil zien en beleven...

    8,0

  • Fietsvak in Cuba=wondermooi omwille van dé ideale mix: relax én pittig fietsen;- in mooie en gevarieerde natuur, langs idyllische stranden, in de mystieke steden Havana, Trinidad en met als kers op de taart het contact met de vriendelijke locals en de gezelligheid van een leuke groep=een aanrader!

    9,0

  • Prachtig land en leuke manier om rond te reizen. Soms kan het aardig pittig zijn op de fiets zeker met deze warmte en luchtvochtigheid. Tip: neem fietshandschoenen, gelkussen en een helm mee. De buschauffeur was top met de weinige middelen die hij tot zijn beschikking heeft.

    9,0

Praktische informatie

Accommodatie

We overnachten in middenklasse hotels die zorgvuldig zijn geselecteerd op hun ligging en comfort, dan wel op faciliteiten zoals bijvoorbeeld een zwembad. We slapen in tweepersoonskamers met eigen douche en toilet.

In de miljoenenstad Havana overnachten we op een goede locatie in de stad. In de centrale wijk Vedado, een populaire wijk in de stad met veel particuliere restaurantjes en de fameuze Coppelia IJssalon waar Cubaanse families genieten van hun ijsjes. De oldtimers fungeren als taxi en ook de fietstaxi’s en cocotaxi’s brengen je altijd snel naar een volgende bezienswaardigheid. De hotels zijn van alle gemakken voorzien: ruime kamers, meestal met airconditioning en  behulpzame service.

In Viñales, Cienfuegos en Trinidad overnachten we in Casa Particular. Deze huizen worden gerund door particulieren, die hun huis openstellen voor toeristen. Een unieke mogelijkheid om te zien hoe de Cubanen leven en de lokale bevolking te steunen. De casas worden als comfortabel ervaren.

De accommodaties bieden, elk iets unieks, van paardenverhuur en een mooi zwembad, tot fantastische livemuziek en de nabijheid van een natuurgebied.

Bekijk hotelreviews op Tripadvisor

Soroa Hotel Vila Soroa
Pinar del Rio Hotel Vueltabajo
Topes de Collantes Hotel Los Helechos
Hanabanilla Hotel Hanabanilla


Deze selectie geeft een goed beeld van de hotels waar we tijdens deze reis verblijven.

Eenpersoonskamer

Alleenreizenden worden ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken vanaf € 295,-. Kies tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet het geldende bedrag voor jouw reis.

  • Hotel Deauville Havana zwembad Cuba Djoser
  • Deauville twinkamer Havana Cuba Djoser
  • Hotel Vila Soroa huisjes met tuin Soroa Cuba Djoser

    Verschillende hotels hebben een heerlijke tuin

  • Hotel Villa Soroa slaapkamer Soroa Cuba Djoser
  • Hotel Villa Soroa zwembad Soroa Cuba Djoser

    Neem na een vermoeiende fietsdag een heerlijke plons in het zwembad

  • Cuba Topes de Collantes Hotel Los Helechos
  • Los Helechos kamer Topes de Collantes Cuba Djoser

    De kamers beschikken over een eigen douche en toilet

  • Los Helechos zwembad Topes de Collantes Cuba Djoser
  • Hotel Hanabanilla kamer Hanabanilla Cuba Djoser
  • Hotel Hanabanilla zwembad Hanabanilla Cuba Djoser

Vliegreis

Het meest voorkomende vluchtschema staat hieronder. Je kan ook het schema per vertrekdatum bekijken. Vliegtijden en -maatschappijen zijn onder voorbehoud van wijzigingen.

  • Vlucht met

    Air Europa

    Traject

    Amsterdam - Madrid

    Vertrek

    11:05 - 13:40

  • Vlucht met

    Air Europa

    Traject

    Madrid - Havana

    Vertrek

    15:35 - 19:05

  • Vlucht met

    Air Europa

    Traject

    Havana - Madrid

    Vertrek

    21:35 - 12:35*

  • Vlucht met

    Air Europa

    Traject

    Madrid - Amsterdam

    Vertrek

    15:00 - 17:35

* aankomst volgende dag


Tijdsverschil: ´s zomers 5 uur vroeger dan in Nederland, in de winter 6 uur vroeger.

Air Europa is de derde maatschappij van Spanje en is lid van de Skyteam alliantie waar onder andere KLM & Air France ook bij zijn aangesloten. Air Europa beschikt over een moderne vloot, waaronder de nieuwe Boeing 787, een toestel met de laatste technologieën, dat zorgt voor een zeer comfortabele reis. Zo heeft de Boeing 787 een aangepaste cabinedruk waardoor het lichaam meer zuurstof opneemt en je je tijdens én na de vlucht prettiger en energieker voelt. De ‘moodlightning’, een high-tech verlichtingssysteem dat zonsopgang en zonsondergang simuleert, is een van de vele andere voordelen van de Boeing 787.

Tijdens de vlucht is er volop entertainment beschikbaar op het scherm in de stoel voor je. Air Europa serveert tijdens de vlucht een goed verzorgde maaltijd en drankjes. Mocht je willen blijven appen aan boord of even de mail checken, dan kun je een WiFi-bundel kopen. Vervelen is dus nergens voor nodig!

Landarrangement

De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt (dit is een vanaf prijs)vanaf €1.645,-.

Houd bij de boeking van een landarrangement er rekening mee dat voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers geldt. Djoser is niet aansprakelijk indien er wijzigingen ontstaan in het vluchtschema van de groepsreis. Kom je op een andere tijd aan dan de groep en/of vertrek je op een andere tijd dan de groep, dan dien je zelf je transfers van- en naar het hotel en/of de luchthaven te regelen.

Vervoer

Fietsen 
In Cuba maken we gebruik van hybride fietsen met 24 versnellingen. Tijdens de fietstochten fietst onze lokale fietsgids mee die zorgt voor het onderhoud aan de fietsen. Er zit een bagagedrager op de fiets en een fietstas. Een fietshelm is verplicht, je dient deze zelf mee te nemen.

Bus
We leggen gedeeltes van de reis af met onze eigen, comfortabele bus, die is voorzien van airconditioning. De bus gaat de gehele reis met ons mee en zet ons vaak op een bepaald punt af, waar je op je fiets stapt. Aan het einde van de fietstocht (als we niet doorfietsen naar onze accommodatie) pikt de bus ons weer op. Op momenten dat we geen gebruik maken van onze fietsen, gaan de fietsen mee in de bus.

  • Air Europa Dreamliner 787

    We vliegen naar Cuba met Air Europa

  • Bus Cuba Djoser

    De reisdagen hebben we een eigen bus tot onze beschikking

  • Fiets voor bus Cuba Djoser

    We maken gebruik van hybride fietsen met 24 versnellingen

  • Oldtimer Cuba Djoser

    In Havana kun je rondrijden in een oldtimer

  • Coco Taxi Cuba Djoser

    Of neem een Coco Taxi

Bij de reis inbegrepen

  • Vliegreis met Air Europa
  • Alle vluchttoeslagen
  • Ruimbagage
  • Hotelovernachtingen met ontbijt
  • Overnachtingen in Casa Particular
  • Diner Playa Giron, Topes de Collantes & Hanabanilla 
  • Vervoer per bus en fiets
  • Stadstour door Havana te voet en per fiets
  • Bezoek aan museum in Playa Giron
  • Stadstour door Trinidad
  • Nederlandssprekende reisbegeleiding
  • Lokale fietsgids

Excursies

Oldtimer Tour Havana CubaBij Djoser bepaal je zelf welke bezienswaardigheden je de moeite waard vindt om te bezoeken, naast de fietstochten die tijdens de reis gemaakt worden. De een bekijkt graag nog het standbeeld van Che Guevara, terwijl de ander liever een rondje maakt in een oldtimer door Havana. Vanuit onze accommodaties kun je zelf eenvoudig te voet of met lokaal vervoer de mogelijkheden aan je voorkeur aanpassen.

Sommige bezienswaardigheden mag je echt niet missen of liggen op de route. Dergelijke excursies zijn bij Djoser in het programma opgenomen. Hiervoor geldt dat eventuele entreegelden exclusief zijn.

Tijdens de fietsreis in Cuba zijn de volgende excursies in het reisprogramma inbegrepen (naast de fietstochten die gemaakt worden):

  • Stadstour door Havana (gedeeltelijk per fiets en lopend)
  • Bezoek aan museum in Playa Giron  
  • Stadstour door Trinidad (lopend)


Daarnaast kun je zelf ook nog andere bezienswaardigheden bekijken of optionele excursies ondernemen, zoals:

  • Laat je rondrijden in een oldtimer door Havana
  • Breng in Soroa een bezoek aan de bijzondere tropische tuin met 700 soorten orchideeën
  • Bezoek een sigarenfabriek in Pinar del Rio
  • Maak een wandeling en/of fietstocht door de Viñales-vallei 
  • Bekijk al snorkelend de onderwaterwereld van de Caraïbische Zee
  • Bezoek in Santa Clara het standbeeld van Che Guevara of zijn museum

Reisdocumenten

  • E-ticket: ongeveer 7 dagen voor vertrek ontvang je je e-ticket
  • Het paspoort dient minstens geldig te zijn gedurende het gehele verblijf (inclusief de vertrekdatum vanuit deze bestemming) en dient minstens twee lege, tegenover elkaar liggende visumpagina's te bevatten
  • Verzekeringsbewijs medische kosten 
  • Visum voor Cuba, kosten € 22,- via een online e-visum aanvraag.

*Voor reizigers die na 12 januari 2021 in Cuba zijn geweest, is het niet mogelijk een ESTA-verklaring aan te vragen voor Amerika. In dat geval dient er een regulier toeristenvisum te worden aangevraagd bij de Amerikaanse ambassade. Meer informatie vind je op de website van de Amerikaanse ambassade

Geldzaken

In Cuba wordt er betaald met de Cuban peso (CUP).

In Cuba kun je niet pinnen. Neem daarom genoeg euro's mee (in briefjes van € 5,- en € 10,-), dollars worden niet geaccepteerd. Tijdens de reis kun je het geld wisselen bij banken en officiële wisselkantoren (Casas de Cambio van Cadeca). Op veel plaatsen kan alleen met Euro briefjes betaald worden, echter krijg je het wisselgeld in CUP. Neem zeker ook een creditcard mee. Visa-, Euro- of Mastercards worden op enkele plekken geaccepteerd. Diners' Club, American Express en ook ING kaarten worden niet geaccepteerd. Met een Visa card en pincode kun je bij sommige bankautomaten geld opnemen. Houd wel rekening met een hoge commissie.

Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 400,- per persoon per week, maar het lieftst nog iets extra's i.v.m. onvoorziene kosten. Cuba is geen goedkoop land, houd rekening met de vele excursies die mogelijk zijn en zorg dat je altijd wat extra te besteden hebt.

Het is gebruikelijk fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld, waaruit de (gezamenlijke) tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald. De richtlijn voor de fooienpot voor deze reis bedraagt € 60,-.

Koers

Maaltijden

Het ontbijt bij de hotels is inbegrepen tijdens de reis, bij de Casa Particular is het ontbijt exclusief. In Playa Giron, Topes de Collantes en Hanabanilla is het diner inclusief. Voor de lunch wordt tijdens het fietsen gezocht naar geschikte mogelijkheden, bijvoorbeeld door te picknicken of te lunchen bij een lokale familie. Voor het diner kun je zelf bepalen waar je, al dan niet met anderen, gaat eten. De reisbegeleider kan je ook tips voor leuke restaurantjes geven. De eenvoudige, maar betrouwbare restaurantjes doen vaak in kwaliteit niet onder voor de meer luxe restaurants en zijn een leuke manier om je te mengen met de Cubanen. Heel populair zijn de paladares, privé-restaurantjes bij mensen thuis. De kosten van een maaltijd liggen rond de € 15,-.

Arroz con Pollo Cuba Djoser

Eten in Cuba is vrij simpel, een maaltijd in Cuba bestaat over het algemeen uit kip of varkensvlees in combinatie met rijst en bonen. Heel soms is er een mogelijkheid voor vis of kreeft. Een veel voorkomend gerecht is bijvoorbeeld Arroz con pollo, deze kipstoofpot heeft veel weg van Paella. Ook zie je veel Lechon Asado con Mojo, varken aan het spit. Voor vegetariërs zijn er ei-gerechten (vaak aangeduid als toritlla, wat in Cuba een omelet is) of wat kaas. Groente speelt een ondergeschikte rol in de maaltijden. De variatie in groente is dan ook vrij klein. Ben je veganistisch moet je zelf creatief zijn, de keuze is heel beperkt.

 

Gezondheid

Voor deze reis worden vaccinaties aangeraden tegen:

  • DTP
  • Hepatitis A 


In het algemeen raden wij altijd aan om een kleine reisapotheek mee te nemen op reis. Meer tips en informatie hierover ontvang je via Mijn Djoser, na boeking. Omdat er op reis altijd iets kan gebeuren en sommige kosten hoog kunnen oplopen, stellen wij het verplicht aan onze reizigers om een reisverzekering af te sluiten. De wandel- en fietsreizen van Djoser zijn geschikt voor iedereen met een normale goede conditie die goed ter been is en in het geval van fietsreizen met enige regelmaat fietst. Kijk voor het maken van een goede afweging of de reis voor jou passend is bij ‘Zwaarte van de reis’. Neem bij twijfel gerust contact op.

Voor vaccinaties werkt Djoser samen met Thuisvaccinatie.nl. De artsen van Thuisvaccinatie.nl komen bij je thuis op het moment dat het jou uitkomt. Ook ’s avonds en in het weekend. Ze geven daarbij ook advies over voeding, drinkwater en hygiëne op je reisbestemming. Je kunt gemakkelijk online een afspraak maken. De meeste vaccinaties worden gedeeltelijk of volledig vergoed. Als je aanvullend verzekerd bent, ontvang je alleen een rekening voor de kosten die niet door de verzekeraar worden betaald. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering lcr.nl of itg.be.

Logo ThuisVaccinatie.nl

Hotelverlenging

Het is mogelijk om de reis in Havana te vervroegen of te verlengen.

Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.

Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.

Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.

Klimaat en geografie

Cuba ligt op de rand van de tropen. Het hele jaar door is de temperatuur zeer aangenaam en komt maar zelden onder de 25°C. De droge periode is van oktober tot april. Tijdens de zomermaanden van mei tot augustus kan het af en toe regenen. De kans op zo'n kort maar hevig tropisch regenbuitje is eigenlijk vooral aanwezig in het zuidoosten van het eiland. Het klimaat op de strandlocaties aan de noordkust is vrijwel het hele jaar door zeer aangenaam.

Cuba is met 115.000 km² het grootste eiland van de Antillen en is drie keer zo groot als Nederland. Geografisch gezien ligt het eiland slechts 180 kilometer ten zuiden van de Amerikaanse staat Florida. Het landschap op Cuba is zeer gevarieerd. Het oosten wordt beheerst door de onherbergzame Sierra Maestra, de hoogste bergketen van het eiland. De natuur in het westen wordt gekenmerkt door de mysterieuze nevelwouden van de Sierra del Escambray en de kalkstenen heuvels rond Viñales. Veel bossen op Cuba hebben inmiddels moeten wijken voor suikerrietplantages die je over het hele eiland tegenkomt. Aan de noord- en zuidkust zijn mooie zandstranden te vinden.

Zwaarte van de reis

We hebben de reizen gerangschikt naar zwaarte. Hierbij is rekening gehouden met de hoogten waarop we fietsen en de hoogteverschillen die we overbruggen en de duur van de fietstochten. Dit blijft natuurlijk een inschatting. Bovendien zal je persoonlijke beleving mede afhankelijk zijn van factoren als weersomstandigheden en je fysieke gesteldheid.

Maximaal stijgen: 520 meter
Maximaal dalen: 1080 meter
Totaal aantal km fietsen: 364 km
Gemiddelde aantal km per dag: 30 km

Voor meer informatie over de wandelduur en hoogteverschillen verwijzen we je graag naar de dag-tot-dagbeschrijving. De zwaarte van de reis wordt uitgebreid uitgelegd op de pagina wandel en fiets zwaarte.

We fietsen gemiddeld 35 kilometer per dag. De fietstochten zijn ter plaatse, afhankelijk van de wensen van de groep, in te korten of te verlengen. We fietsen voornamelijk over landwegen met weinig verkeer, waarin een enkele vrachtwagen of bus wordt afgewisseld met paardenkarren. Op enkele plaatsen zijn de wegen in slechte staat met gaten. Het terrein is over het licht glooiend tot heuvelachtig, waardoor we geen routes hebben met steile en lange hellingen. Alleen de eerste paar dagen in de Sierra de Organos komen we enkele steile hellingen tegen.

Ga goed voorbereid op reis!
Zorg ervoor dat je goed voorbereid op reis gaat. Houd of breng de maanden voorafgaand aan je reis je conditie op peil en probeer uitgerust aan je fietsreis  te beginnen. Zo heb je meer plezier van je vakantie.

Reisbegeleiding en gidsen

Onze reisbegeleiders zijn zeer ervaren en bevlogen reizigers en vertellen onderweg leuke weetjes over de bestemming. De reisbegeleider geeft zoveel mogelijk praktische informatie over het fietsen, de route en de andere activiteiten tijdens rustmomenten. Zij begeleiden de fietstochten, zorgen dat de reis soepel verloopt en zijn het aanspreekpunt voor vragen en wensen. De eigen passie voor fietsen, in combinatie met een uitgebreide training en inwerkprocedure, vormt de basis voor hun deskundigheid en professionaliteit. 

Extra op deze reis is de aanwezigheid van een lokale Cubaanse fietsgids die de fietsroutes goed kent. De gids vertelt uitgebreid over het land, de geschiedenis, de religieuze invloeden of de culturele achtergronden, maar natuurlijk ook over de lokale gebruiken en de alledaagse zaken in het leven. Daarnaast gaat er een mechaniciën mee die het onderhoud aan de fietsen verzorgt.

Veelgestelde vragen

Hoe zwaar is deze fietsreis?

Dit is een 3 fietsjes fietsreis. Voor exacte informatie over de lengte, fietsduur en stijging/daling, zie de de dag-tot-dagbeschrijving op deze website. Meer details over de zwaarte lees je onder het kopje 'Zwaarte van de reis'.

Moet ik mijn eigen bagage dragen tijdens de fietstochten?

Tijdens de fietstochten wordt de bagage in de bus vervoerd. Je draagt dus alleen je dagrugzak of stuurtas op de fiets. Zo kan je bijvoorbeeld je fototoestel en lunch/tussendoortjes makkelijk bij de hand houden.

Wat voor soort reistas kan ik het beste meenemen?

Het is belangrijk dat je bagage niet te groot is, vanwege de beperkte opslagruimte in de bussen. Harde koffers raden wij om deze reden af. We verzoeken je om maximaal 12 à 15 kilo mee te nemen.

Leggen we alle afstanden met de fiets af?

Niet alle afstanden worden met de fiets afgelegd. Vanaf het vliegveld in Havana worden we opgehaald met onze eigen, comfortabele bus. Deze brengt ons naar het eerste hotel in Havana. De stukken die we niet per fiets afleggen maken we gebruik van onze eigen bus. 

Kan ik de fiets gedurende de hele reis gebruiken?

We hebben de fietsen alleen tot onze beschikking tijdens de gezamenlijke fietstochten. Het is niet toegestaan om de fietsen op eigen gelegenheid (in de steden) mee te nemen.

Wat voor soort fietsen gebruiken we tijdens de reis?

Tijdens de reis maken we gebruik van goede touringfietsen met 24 versnellingen. De fietsen beschikken over een bagagedrager. Voor de reis vragen wij om je lengte door te geven zodat de fietsen met de juiste framemaat worden klaargezet op de bestemming. Dit is geen garantie dat de fietsen altijd in de meest geschikte maat aanwezig zijn. Het is niet mogelijk om een eigen fiets mee te nemen. Je dient sportieve schoenen te dragen op de fiets. Als je met klikpedalen wilt fietsen dan kun je deze zelf meenemen.


Moet ik een fietshelm dragen?

Ja een fietshelm is verplicht tijdens de fietstochten, deze dien je zelf mee te nemen.

Hebben we vrije tijd om er zelf op uit te trekken?

Djoser hanteert het ‘vrijheid blijheid’ principe, dit betekent dat er voldoende tijd is vrijgemaakt om er zelf op uit te trekken of gewoon wat rust te nemen. Ook worden er facultatieve excursies aangeboden waaraan je kunt deelnemen.

Op de meeste dagen staan er fietstochten op het programma, daarnaast is er zeker genoeg tijd om zelf de omgeving te ontdekken. Op dag 10 hebben we een rustdag bovenop een klif bij de Caraïbische Zee waar je verschillende activiteiten kunt ondernemen.

Waar overnachten we tijdens deze reis?

Djoser maakt gebruik van goede sfeervolle middenklasse hotels. De kamers beschikken over eigen faciliteiten, zoals douche en toilet. De ligging van de hotels is meestal centraal, zodat je te voet veel kunt bekijken. Een enkele keer ligt de accommodatie iets meer afgelegen, maar dat wordt door de bijzondere sfeer dan ten volle gecompenseerd. Op onze website vind je een lijst van de hotels met een link naar onafhankelijke beoordelingen van Tripadvisor.

Is het mogelijk om een éénpersoonskamer te boeken?

Alleenreizenden worden ingedeeld op een tweepersoonskamer met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag. Deze meerprijs is te vinden onder het tabblad VERTREKDATA/PRIJS.

Hoe groot zijn de groepen?

De groepen tijdens deze fietsreis bestaan uit maximaal 20 personen. Onze groepen bestaan uit zowel samen- als alleenreizende reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen. 

Hoe is de begeleiding geregeld tijdens deze reis?

Er gaat zowel een Nederlandssprekende reisbegeleider mee als een lokale fietsgids. De Nederlandse reisbegeleider zorgt, samen met onze deskundige lokale vertegenwoordiger, voor een soepel verloop van de reis. De lokale fietsgids kent de weg en zorgt voor het onderhoud aan de fietsen.

Heb ik een visum nodig voor Cuba?

Voor Cuba heeft u een visum nodig, die uzelf online dient te regelen. Meer informatie over het aanvragen van het e-visum vindt u op Mijn Djoser onder het kopje Reisdocumenten.

Kan ik de reis verlengen of vervroegen?

Je kunt via Djoser de heen- of terugvlucht wijzigen tot een maximale reisduur van twee maanden. Wijzigingskosten bedragen € 50,-, exclusief eventuele kosten die de luchtvaartmaatschappij in rekening brengt.

Voor de verlenging of vervroeging kan de accommodatie in Havana worden bijgeboekt. Dit hotel is centraal gelegen, van waaruit je de omgeving rustig verder kunt ontdekken.

De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven. Deze kan eenvoudig ter plaatse geregeld worden.

Welke maaltijden zijn inclusief?

Het ontbijt bij de hotels is inbegrepen tijdens de reis, bij de Casa Particular is het ontbijt exclusief. In Playa Giron, Topes de Collantes en Hanabanilla is het diner inclusief. 

Hoe kan ik betalen tijdens de reis?

In Cuba wordt er betaald met de Cuban peso (CUP). 

In Cuba kun je niet pinnen. Neem daarom genoeg euro's mee (in briefjes van € 5,- en € 10,-), dollars worden niet geaccepteerd. Tijdens de reis kun je het geld wisselen bij banken en officiële wisselkantoren (Casas de Cambio van Cadeca). Op veel plaatsen kan alleen met Euro briefjes betaald worden, echter krijg je het wisselgeld in CUP. Neem zeker ook een creditcard mee. Visa-, Euro- of Mastercards worden op enkele plekken geaccepteerd. Diners' Club, American Express en ook ING kaarten worden niet geaccepteerd. Met een Visa card en pincode kun je bij sommige bankautomaten geld opnemen. Houd wel rekening met een hoge commissie.

Heb ik inentingen of malaria tabletten nodig?

Voor Cuba worden vaccinaties tegen DTP en hepatitis A aangeraden. Er is geen malaria, wel zijn er denguemuggen. Je kunt je hier het best tegen weren met Deet en bedekkende kleding. Kijk voor de meest actuele gezondheidsadviezen op www.lcr.nl (Landelijk Coördinatiecentrum Reisadvisering) of raadpleeg de plaatselijke GGD of je huisarts.

Is er WiFi aanwezig in de hotels?

Het gebruik van internet is beperkt in Cuba. Wil je gebruik maken van WiFi dan kan dit met speciale prepaid-kaarten (NAUTA) welke verkrijgbaar zijn bij kantoren van ETECSA, hotels en op de luchthaven. Openbare hotspots, waar deze kaarten werken, zijn vaak in hotels, op pleinen en in parken. Je kunt niet je Nederlandse simkaart gebruiken. Internet wordt zwaar gecontroleerd door de staat. 

Hoe kom ik aan snacks tijdens de reis?

Op Cuba zijn snacks momenteel moeilijk te krijgen, daarom adviseren wij deze alvast vanuit Nederland mee te nemen. Voornamelijk tijdens het fietsen is het van belang dat je voldoende energie hebt.

Stel je vraag

Staat jouw vraag hier niet tussen? Stel deze dan via info@djoser.nl.

Foto's en video

Reisblog Fietsreis Cuba

Bekijk alle reisblogs over Fietsreis Cuba