Indonesië 18 dagen
Rondreis Bali, Gili & Lombok
Reis naar de prachtige eilanden Bali, Gili Meno en Lombok. Je vindt hier indrukwekkende natuur, grote tuinen, theeplantages, mooie stranden, rijstterrassen en oude tempels. Ontmoet de vriendelijke bewoners van deze eilanden. Beklim een vulkaan en ontdek al snorkelend de kleurrijke onderwaterwereld.
Reisschema
- Amsterdam - Denpasar
- aankomst Denpasar - Ubud
- Ubud, bezoek Monkey Forest
- Ubud
- Ubud - Munduk
- Munduk, excursie naar waterval
- Munduk - Ulun Danu Bratan Tempel - Lovina
- Lovina
- Lovina - Candi Dasa
- Candi Dasa - boot naar Gili Meno
- Gili Meno, bezoek Gili Trawangan
- Gili Meno
- Gili Meno - Gili Air - Lombok - Tetebatu
- Tetebatu, hike door de heuvels
- Tetebatu - Sengigi
- Sengigi
- Sengigi - Jakarta - Amsterdam
- aankomst Amsterdam
Route op datum:
Reisbeschrijving
Bali
Dag 1 Amsterdam - Denpasar
Dag 2 aankomst Denpasar - Ubud
Dag 3 Ubud
Dag 4 Ubud, bezoek Monkey ForestWe starten de reis in Ubud, het culturele centrum van Bali. In Ubud wonen veel kunstenaars en ambachtslieden. Er zijn dus veel leuke winkels en handwerkateliertjes te vinden. Wandel of fiets door de omgeving van Ubud en geniet van de groene, terrasvormige rijstvelden en ontdek de kleine verscholen tempels. Je kunt in Ubud heerlijk eten in de vele restaurantjes en barretjes. De vriendelijke bewoners zorgen ervoor dat je je meteen thuis voelt. Zin om te relaxen? Laat je dan masseren in één van de spa's.
Aan de rand van Ubud ligt Monkey Forest, waar we een wandeling maken. Hier zie je slingerende apen aan de bomen hangen en brutale aapjes worden gevoerd, maar ze zijn net zo nieuwsgierig naar jou, als jij naar hen! Een aanrader is ook een prachtige wandel- of fietstocht door de groene sawa’s rondom Ubud. Bezoek daarbij de oude tempel Goa Gajah enkele kilometers verderop, of één van de omliggende dorpen met hun eigen handwerkspecialiteiten: batik, houtsnijwerk, schilderijen en zilversmeedwerk.Vanuit Ubud kun je gemakkelijk enkele culturele hoogtepunten op Bali bereiken: het stadje Klungkung, het Besakih-tempelcomplex, de Gunung Batur-vulkaan en de rotstempel Gunung Kawi. In en rond Ubud worden iedere avond traditionele dansvoorstellingen gegeven. Het hindoeïsme drukt een kleurig stempel op het Balinese leven. In elke tuin staat wel een klein altaar en overal zie je vrouwen bezig met het maken van tempeldecoraties of het brengen van offers. Op Bali worden zoveel ceremonies en processies gehouden, dat je erop mag rekenen er minstens één mee te maken.
Munduk
Dag 5 Ubud - Munduk
Dag 6 Munduk, excursie naar watervalVan Ubud rijden we naar Munduk. Dit kleine rustige bergdorpje ligt in een adembenemende omgeving. Begin 20ste eeuw was dit een vakantielocatie voor Nederlanders. De huizen die zij destijds gebouwd hebben zijn nog steeds te bewonderen. Trek hier de groene vallei in en neem een duik in de 35 meter hoge waterval. Deze waterval staat vooral bekend om zijn geneeskrachtige werking. Zo zou het water je huid verjongen en huidproblemen verhelpen. Naast de rijstvelden zie je hier ook koffie -en kruidnagelplantages.
Lovina
Dag 7 Munduk - Ulun Danu Bratan tempel - Lovina
Dag 8 Lovina
Dag 9 Lovina - Candi Dasa
Na de verfrissende omgeving van Munduk reizen we door naar de noordkust van Bali, waar we eerst verblijven in Lovina. Dit is de bekendste badplaats aan de noordkust van Bali, maar is nog wel lekker rustig. Zeker vergeleken met de toeristische stranden in het zuiden van Bali. Schrik niet, want het zand is hier niet wit maar gitzwart. Dit komt doordat het eiland Bali van vulkanische oorsprong is. Aan het strand kun je lekker relaxen. Als je wat meer activiteit wilt, kun je met een boot naar de koraalriffen die voor de kust liggen. Hier kun je prachtig mooi snorkelen en duiken. Lovina staat ook bekend om de dolfijnen die je hier in groepen voor de kust voorkomen. Ga ’s ochtends vroeg met een lokale vissersboot de zee op. Je hebt een grote kans om dolfijnen tegen te komen! Ook uitstapjes naar bijvoorbeeld Singaraja of de fraai gelegen warmwaterbronnen bij Banjar behoren tot de mogelijkheden.We vervolgen onze weg naar de oostkust van Bali, naar het kustplaatsje Candi Dasa. Je geniet vanuit de bus van het prachtige landschap en we stoppen regelmatig bij een mooi uitzichtpunt of een tempel. Eenmaal aangekomen in Candi Dasa hoef je zeker niet stil te zitten. Je kunt heerlijk zwemmen of snorkelen in de zee, een tempel bezoeken of je heerlijk laten verwennen in een van de spa’s.
Gili eilanden
Dag 10 Candi Dasa - boot naar Gili - Gili eilanden
Dag 11 Gili eilanden, excursie Gili Trawangan
Dag 12 Gili eilanden, bezoek schildpaddenopvangWe laten Bali achter ons en nemen de boot naar de paradijselijke Gili eilanden. Deze eilandengroep bestaat uit Gili Trawangan, Gili Meno en Gili Air. Gili betekend letterlijk ‘klein eiland’. Er zijn witte stranden waar je heerlijk kunt relaxen en in het blauwgroene water kun je prachtig snorkelen en duiken. Tussen de fantastische koraalriffen zie je talloze kleurrijke tropische vissen. De kans groot dat je schildpadden tegenkomt. Als je geluk hebt zie je hier zelfs rif haaien, zeepaartjes en roggen. Je kunt hier ook surfen, kanoën of stand up paddle boarden. Of maak een boottocht naar de andere eilanden.
Naast de water activiteiten is het zeker aan te raden om het eiland te verkennen. Er komen geen motorvoertuigen voor, dus je kunt net als de lokale bevolking je vervoeren per fiets, paard en wagen of wandelend. In de zeeschildpaddenopvang zie je jonge schildpadjes die gered zijn van stropers en wilde dieren die de eieren uitgraven op het strand. De schildpadden worden vrij gelaten als ze sterk genoeg zijn. Vanaf het uitzichtpunt kun je de berg Agung (gelegen op Bali) en de berg Rinjani (gelegen op Lombok) zien liggen. Onderweg kun je een verkoelend drankje kopen bij een van de winkeltjes. Neem je zwemspullen mee, want je bent natuurlijk overal snel bij het strand voor een verkoelende duik.
Tetebatu
Dag 13 Gili Eilanden - boot naar Lombok - Tetebatu
Dag 14 Tetebatu
We nemen de ferry naar het laatste eiland van de reis: Lombok. Van ver zie je de reusachtige vulkaan Rinjani al opdoemen. De Balinezen en de Sasak vereren de Rinjani als een heilige berg, een zetel van de goden. Aan de voet hiervan ligt, midden tussen de felgroene rijstvelden, plantages en jungle, het dorpje Tetebatu. In de omgeving van Tetebatu kun je prachtige wandelingen maken. Je kunt een wandeling maken naar het apenbos of een bezoek brengen aan 20 meter hoge de Joben waterval. Deze bevorderd de haargroei volgens de lokale bevolking. In de omliggende dorpjes van Tetebatu ontmoet je lokale bevolking die oude ambachten verrichten, zoals mandenvlechten, pottenbakken, en houtsnijwerk.
Sengiggi
Dag 15 Tetebatu - Sengigi
Dag 16 Sengigi
Dag 17 Sengigi - Jakarta - Amsterdam
Dag 18 aankomst AmsterdamDe laatste dagen van de reis strijken we neer in Senggigi, gelegen aan de westkust van Lombok. Het strand is zo mooi dat je er wel uren wilt liggen. maar je kunt ook iets actiefs gaan doen. Zo is het waterpaleis in Narmada zeker een bezoek waard. Dit prachtige zomerpaleis werd begin 19e eeuw gebouwd door een Balinese koning. Wandelliefhebbers genieten van een wandeltocht in de omgeving van de bergdorpjes Senaru en Sembalun, aan de voet van de vulkaan Gunung Rinjani.
Verder kun je een kookcursus doen, waar je heerlijke Indonesische gerechten leert maken, zodat je bij terugkomst de thuisblijvers kunt verassen met de heerlijke smaak van Indonesië. Of neem een yoga- of surf lesje.'s Avonds is het prima toeven met een drankje en een hapje aan het strand van Sengiggi, terwijl je de reis nog eens op je laat inwerken. Een perfecte afsluiting van deze avontuurlijke reis.
Vanuit Lombok nemen we het vliegtuig naar Jakarta vanwaar we rechtstreeks naar Amsterdam terug vliegen.
Op weg met Djoser
Bij onze reizen is er geen sprake van een strak van dag tot dag gepland excursieschema. De reisroute voor de verschillende reizen staat van dag tot dag in de brochure genoemd en staan vast, maar de in de brochure beschreven excursies worden uitgevoerd in overleg met de groep en zijn afhankelijk van de belangstelling. De reisbegeleiding biedt de meeste dagen een programma aan, maar je bent nooit verplicht om hieraan deel te nemen. Bovendien is er ruim gelegenheid om je eigen plan te trekken en er zonder de groep op uit te gaan. Juist dan ervaar je de bekende Indonesische gastvrijheid en behulpzaamheid en kom je op plaatsen waar andere toeristen nooit komen. Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. De maximale groepsgrootte is 26 personen.
Vertrekdata/prijs
2019
Start - einde
17 jul - 03 augPrijs
€ 2.395,-€ 2.195,- (kind t/m 11 jr)
Start - einde
22 jul - 08 aug10+
Deze reis is voor gezinnen met kinderen vanaf 10 jaar.
Prijs
€ 2.395,-€ 2.195,- (kind t/m 11 jr)
Start - einde
31 jul - 17 augPrijs
€ 2.395,-€ 2.195,- (kind t/m 11 jr)
Inclusief
- Alle vluchttoeslagen
- Binnenlandse vlucht Lombok - Bali met Garuda
- Nederlandse reisbegeleiding
- Boottocht naar Gili Meno en naar Lombok
- Vervoer per eigen bus met airconditioning
- Excursies volgens programma
- Overnachtingen in hotels met zwembad, eigen douche/toilet en inclusief ontbijt
- Diensten Djoser servicebalie Schiphol
Exclusief
Reisverzekering, visum, overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies, fooien, persoonlijke uitgaven, reserveringskosten € 35,- per factuur, etc.
Wijzigingen voorbehouden.
Landarrangement
Voor kinderen t/m 11 jaar is de prijs exclusief internationale vluchten vanaf € 1.345,-. Voor volwassenen is de prijs vanaf € 1.445,-.
Houd bij het boeken van een landarrangement, waarbij je zelf je vliegtickets boekt, er rekening mee dat er voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers nodig is.
Hotelverlenging
Het is mogelijk om deze reis te verlengen op Lomboki.
Indien je wilt verlengen op Lombok kan dat in het Jayakarta Hotel in Senggigi vanaf € 35,- per persoon per nacht op basis van logies en ontbijt. Houd er rekening mee dat de transfer naar de luchthaven niet inbegrepen is bij een verlenging.
Groepssamenstelling
Onze Familyreizen zijn speciaal samengesteld voor gezinnen met kinderen. Contact met andere gezinnen is dus zo gemaakt!
De gezinnen kunnen verschillend zijn qua samenstelling; op onze reizen gaan zowel 1- als 2-oudergezinnen mee en ook samengestelde gezinnen. Omdat juist de leeftijd van de kinderen heel bepalend kan zijn voor de reis, is een aantal vertrekdata speciaal voor reizen met kinderen vanaf 10 en 16 jaar. Op de andere reizen zijn kinderen van alle leeftijden welkom, maar de minimum leeftijd is 6 jaar en de maximale leeftijd is 20 jaar. Is een kind jonger dan 6 jaar of ouder dan 20, overleg dan voor boeking met Djoser. Je vindt de beschikbaarheid en de leeftijden van de kinderen van reeds geboekte families bij de reisdata.
Het minimum aantal deelnemers op alle Familyreizen is 10 (3 gezinnen), het maximum aantal personen is 26.
Praktische informatie
- Accommodatie
- Vliegreis
- Vervoer
- Bij de reis inbegrepen
- Excursies
- Reisdocumenten
- Geldzaken
- Maaltijden
- Gezondheid
- Hotelverlenging
- Klimaat en geografie
- Reisbegeleiding en gidsen
Accommodatie
We overnachten tijdens deze reis in prachtig gelegen strandhotels en eenvoudige middenklasse hotels, die meestal centraal gelegen zijn en een eigen, sfeervol karakter hebben. De kamers beschikken over eigen douche en toilet, maar zijn over het algemeen niet voorzien van luxe extra's.
Bekijk hotelreviews op
Ubud | Champlung Sari |
Munduk | Puri Lumbung |
Lovina | Aditya Beach Resort |
Candi Dasa | Rama Candidasa Resort |
Gili Meno | Seri Resort |
Tetebatu | Green Orry |
Senggigi | Jayakarta Lombok Beach Resort & Spa |
Deze selectie geeft een goed beeld van de hotels waar we op deze reis verblijven:
Reis je met een familie van drie personen dan verblijf je met je gezin op één kamer. Voor meer comfort is het mogelijk om, tegen betaling van een toeslag, een éénpersoonskamer bij te boeken. Kies je hiervoor, of bestaat het gezin uit vier, vijf of meer personen, reserveren we, indien mogelijk, aan elkaar grenzende kamers.
Vliegreis

Het meest voorkomende vluchtschema staat hieronder. Kies een datum voor eventuele afwijkende vluchtschema's. Alle schema's zijn onder voorbehoud van wijzigingen. De deelnemers ontvangen ongeveer 8 weken voor vertrek een voorlopig vluchtschema.
Kies vertrekdatum:
Vlucht met
Garuda Indonesia
Traject
Amsterdam - Jakarta
Vertrek
12:05
Aankomst
06:45
Vlucht met
Garuda Indonesia
Traject
Jakarta - Denpasar
Vertrek
09:30
Aankomst
12:35
Vlucht met
Garuda Indonesia
Traject
Lombok - Jakarta
Vertrek
19:45
Aankomst
20:45
Vlucht met
Garuda Indonesia
Traject
Jakarta - Amsterdam
Vertrek
22:45
Aankomst
08:20
Tijdsverschil: in de zomer is 6 uur later.
CO2-compensatie
Reizen is verrijkend, maar het transport dat nodig is om nieuwe bestemmingen te ontdekken laat zijn sporen achter in de vorm van broeikasgassen, waaronder CO2. Door de CO2-uitstoot van de reis te compenseren kan ergens anders ter wereld dezelfde hoeveelheid CO2 worden voorkomen. Samen met de ANVR hebben we gekozen voor een samenwerking met de South Pole Group, de wereldmarktleider in het uitvoeren van CO2-reductie projecten. Wij steunen een project in Thailand dat bestaat uit het installeren van zonnepanelen waardoor geen kolen meer hoeven worden te verbrand om elektriciteit op te wekken. Met CO2-compensatie doen we met elkaar dus iets terug voor het klimaat én voor de lokale bevolking. Compenseer daarom je reis: dit is mogelijk voor slechts € 5,-. Vanzelfsprekend compenseren wij als Djoser ook alle reizen van onze medewerkers.
Landarrangement
Voor kinderen t/m 11 jaar is de prijs exclusief internationale vluchten vanaf € 1.345,-. Voor volwassenen is de prijs vanaf € 1.445,-.
Houd bij het boeken van een landarrangement, waarbij je zelf je vliegtickets boekt, er rekening mee dat er voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers nodig is.
Vervoer
We reizen over land in comfortabele moderne bussen. Houd er rekening mee dat Indonesië een uitgestrekt land is en dat de af te leggen afstanden soms groot zijn. Een bepaald traject kan inclusief de stops een hele dag in beslag nemen. In de plaatsen zelf maken we geen gebruik van de bus, tenzij anders vermeld. Wil je ergens op eigen gelegenheid heen, dan is het heel makkelijk om vervoer te regelen. Voor een klein bedrag kun je snel met een becak, taxi, bemo of bus op de plaats van bestemming komen. Op verschillende plaatsen kun je een fiets of motor huren. Om de overtocht te maken tussen de eilanden maken we gebruik van de lokale (fast) ferry. Houd er rekening mee dat door veranderende weersomstandigheden snelle veerboten uit de vaart gehaald kunnen worden waardoor er met een grotere langzame ferry gevaren dient te worden.
Bij de reis inbegrepen
- Alle vluchttoeslagen
- Binnenlandse vlucht Lombok - Bali met Garuda
- Nederlandse reisbegeleiding
- Boottocht naar Gili Meno en naar Lombok
- Vervoer per eigen bus met airconditioning
- Excursies volgens programma
- Overnachtingen in hotels met zwembad, eigen douche/toilet en inclusief ontbijt
- Diensten Djoser servicebalie Schiphol
Excursies
Bij Djoser bepaal je zelf welke bezienswaardigheden je de moeite waard vindt om te bezoeken. De een struint graag over de markt in Ubud op zoek naar koopjes, de ander wil op graag het onderwaterleven bekijken met een snorkeltocht of strijkt neer op het terras, om onder het genot van een Indonesische maaltijd, het dagelijks leven gade te slaan. In de meeste gevallen kun je zelf of met groepsgenoten, al dan niet met hulp van onze reisbegeleiding, er te voet of met lokaal vervoer erop uit trekken. Toegangsgelden zijn dan ook niet bij de reissom inbegrepen, zodat je alle vrijheid hebt om je eigen plan te trekken.
Sommige bezienswaardigheden mag je niet missen, zijn slecht bereikbaar of liggen ‘en route’ naar onze volgende overnachtingsplaats.
Tijdens deze reis door naar Bali, Gili en Lombok zijn de volgende excursies in het reisprogramma inbegrepen:
- Tijdens een wandeling door het Monkey Forest in Ubud zie je slingerende apen in de bomen hangen, maar ze zijn net zo nieuwsgierig naar jou, als jij naar hen!
Onderweg stopt onze bus op een aantal plaatsen, waarvoor je uitsluitend nog eventuele entreegelden hoeft te betalen om naar binnen te mogen:
- Breng een bezoek aan het waterpaleis in Narmada op het eiland Lombok.
Ter plaatse zijn er uiteraard meerdere excursies mogelijk. De reisbegeleider kan je hierover adviseren en regelt eventueel een excursie voor de groep. Zo behoort een fietstocht door de rijstvelden in Ubud, of een dolfijnenexcursie in Lovina tot de mogelijkheden. Vanaf de Gili eilanden worden verschillende duik en snorkel excursies georganiseerd.
Reisdocumenten
- E-ticket. Meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 2 weken voor vertrek.
- Paspoort, dat bij vertrek uit Indonesië nog minimaal 6 maanden geldig is.
- Een gratis visum is verkrijgbaar op de luchthaven van Denpasar. Met dit gratis visum kun je maximaal 30 dagen in Indonesië verblijven. Indien je langer dan 30 dagen verblijft, dien je het visum voor vertrek bij de ambassade in Nederland aan te vragen.
Geldzaken
In Indonesië wordt er betaald met de Indonesische Rupiah (IDR).Kijk voor een actuele koers op oanda.com.
Pinnen: in de grote plaatsen zijn geldautomaten.
Contant: we adviseren een bedrag van € 50,- ~ € 100,- mee te nemen voor noodgevallen.
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 175,- per persoon per week.
Het is gebruikelijk om fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld, waaruit de (gezamenlijke) tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald. De richtlijn voor de fooienpot voor deze reis bedraagt € 35,-.
Als je op vakantie gaat buiten de eurozone, is het handig om alvast wat lokale valuta mee te nemen zodat je bij aankomst niet direct hoeft te pinnen. Bij GWK Travelex bestel je makkelijk en snel je buitenlands geld.
Maaltijden
De Indonesische keuken is een van de bekendste van Azië en is buitengewoon gevarieerd. Voor de liefhebbers kan de reis een ware culinaire ontdekkingstocht worden. Indonesië bestaat uit duizenden eilanden, waarvan velen hun eigen recepten en specifieke kruiden hebben. Zo zijn de gerechten op Sumatra in het algemeen veel pittiger dan op Java. De gerechten van Oost-Java zijn doorgaans wat zoeter van smaak. Daar wordt onder andere ook meer gebruikgemaakt van palmsuiker. De Indonesische keuken heeft onder invloed gestaan van de Chinese, Indiase, Arabische en ook de Nederlandse keuken. Elk heeft zijn bijdrage geleverd aan de grote verscheidenheid aan gerechten.
In Indonesië gebruikt men veel kruiden, zoals laos, djintan (komijn), djahé (gemberwortel), koenjit (kurkuma, geelwortel) en ketoembar (korianderzaad). In vrijwel ieder gerecht wordt gebruikgemaakt van uien, knoflook en sambal en vaak wordt er kokosmelk toegevoegd voor de speciale, zachte smaak. Ook het gebruik van ketjap (sojasaus) is algemeen. Als bijgerecht is er vaak kroepoek, atjar en sambal.
Het ontbijt is bij de reissom inbegrepen. Er wordt een continentaal ontbijt geserveerd, maar wie dit prefereert kan veelal ook een Indonesisch ontbijt krijgen. Lunch en diner zijn niet bij de reissom inbegrepen, waardoor je alle vrijheid hebt te bepalen waar, wat en met wie je gaat eten. De reisbegeleiding kan je adviseren over het Indonesische eten en geschikte eetgelegenheden. Er is een scala aan mogelijkheden, variërend van restaurants tot kleine warungs langs de weg. Overigens bieden verschillende restaurants ook een keuze aan westerse gerechten.
Gezondheid
Voor deze reis wordt aangeraden:
- vaccinaties tegen DTP, tyfus en hepatitis A
- malariatabletten
Het is verstandig enigszins te letten op wat je eet. De hygiënische omstandigheden in het land zijn redelijk tot goed. Uiteraard is het handig om een middel tegen darmstoornissen mee te nemen. De reisbegeleiding is in het bezit van een medische set, met daarin steriel medisch hulpmateriaal.
Voor vaccinaties werkt Djoser samen met Thuisvaccinatie.nl. Het is de grootste landelijke organisatie voor reisvaccinaties aan huis. De deskundige artsen komen bij je langs wanneer het jou uitkomt. Ook ‘s avonds en in het weekend of op het werk. En sturen (indien mogelijk) de rekening rechtstreeks naar de zorgverzekeraar. De tarieven zijn vergelijkbaar met andere vaccinatie instellingen. Je kunt gemakkelijk online een afspraak maken. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering lcr.nl of itg.be.
Hotelverlenging
Het is mogelijk om deze reis te verlengen op Lomboki.
Indien je wilt verlengen op Lombok kan dat in het Jayakarta Hotel in Senggigi vanaf € 35,- per persoon per nacht op basis van logies en ontbijt. Houd er rekening mee dat de transfer naar de luchthaven niet inbegrepen is bij een verlenging.
Klimaat en geografie
Indonesië heeft een tropisch klimaat. De temperatuur is het gehele jaar vrij constant en ligt rond 30°C. Op zowel Bali, Gili en Lombok is de temperatuur het hele jaar door zeer gelijkmatig tussen 28° en 30°C. In de hoger gelegen plaatsen kunnen de temperaturen ’s avonds het hele jaar door afkoelen. De droge periode begint rond april en eindigt rond november. De regentijd valt in de tussenliggende maanden. Per jaar kan de aanvang en lengte van de droge en natte periode enigszins verschillen.
Reisbegeleiding en gidsen
Een enthousiaste Nederlandse reisbegeleider begeleidt de reis. Onze reisbegeleiders zijn zeer ervaren en bevlogen reizigers en vertellen onderweg leuke weetjes over de bestemming. Zij zorgen dat de reis soepel verloopt en zijn het aanspreekpunt voor vragen en wensen. De eigen passie, in combinatie met een uitgebreide training en inwerkprocedure, vormt de basis voor hun deskundigheid en professionaliteit.
FAQ
Waarom met Djoser Family naar Indonesië?
De reizen met Djoser Family zijn speciaal ontwikkeld voor gezinnen. De reis naar de verschillende Indonesische eilanden is met name gericht op de indrukwekkende natuur en oude tempels, waarbij het wordt afgesloten met een paar dagen aan het strand. Tevens wordt de reis begeleid door een ervaren reisbegeleider die affiniteit met kinderen heeft, wat onze Family reizen een belangrijke meerwaarde geeft.
Wat is de zwaarte van deze Family reis?
Over land wordt er gereisd in comfortabele bussen. Sommige afstanden kunnen erg groot zijn, in dit geval proberen we meerdere stops onderweg te houden. Bijvoorbeeld om foto’s te maken, te lunchen of voor een excursie. Ter plaatse kan je heel makkelijk een fiets of motor huren en hier zal minder gebruik gemaakt worden van de bus. Om van eiland naar eiland te komen zullen we gebruik maken van een ferry.
Welk weertype kan ik verwachten tijdens deze reis?
Indonesië heeft een erg tropisch klimaat, waarbij de temperaturen het gehele jaar rond de 30°C liggen. In de hoger gelegen gebieden kan het wat frisser zijn. Over het algemeen is de droge periode van begin april tot ongeveer november. Dit kan per jaar wat variëren.
Hebben we een visum nodig?
In Denpasar is een gratis visum te verkrijgen die geldig is voor maximaal 30 dagen. Als je langer blijft dan 30 dagen dan dien je het visum voor vertrek bij de ambassade in Nederland aan te vragen.
Hoe wordt een familie met een oneven aantal personen ingedeeld?
Reis je met een familie van 3 personen, dan verblijf je met je gezin op één kamer. In sommige accommodaties kan het zijn dat er in dit geval een bed bijgezet wordt in een tweepersoonskamer. Voor een gezin dat bestaat uit 4 of 5 personen reserveren we 2 kamers, waar mogelijk aan elkaar grenzend. In de meeste gevallen is het ook mogelijk om een éénpersoonskamer te reserveren.
Hebben de hotels op deze reis een zwembad?
Tijdens de reis wordt er gebruik gemaakt van eenvoudige middenklasse strandhotels. De kamers hebben de nodige voorzieningen maar beschikken niet over luxe extra’s. Een aantal hotels op deze reis beschikken over een hotel.
Is er Wifi aanwezig op deze reis?
De meeste hotels tijdens deze reis beschikken, soms tegen betaling, over Wifi. Het kan ook voorkomen dat de Wifi alleen in de lobby aanwezig is.
Gelden er bijzondere kledingvoorschriften voor deze reis?
Er zijn voor deze reis geen speciale kledingvoorschriften, maar we raden aan om uw kleding enigszins aan te passen aan de plaatselijke cultuur. Draag bij voorkeur broeken die niet korter zijn dan kniehoogte en shirts met (korte) mouwen. Dit geldt voor zowel mannen als vrouwen. Het kan handig zijn om bijvoorbeeld een sarong of omslagdoek mee te nemen, zodat je deze makkelijk om kan doen bij een bezoek aan een tempel.
We hebben geboekt! En nu?
Zodra je een reis hebt geboekt, ontvangt de hoofdboeker hiervan een bevestiging per e-mail. Tevens ontvangt deze de inloggegevens voor je eigen Mijn Djoser. In je Mijn Djoser kan je de persoonsgegevens (tot 6 weken voor vertrek) aanpassen en vind je alle informatie over de reis.
Wat mag ik absoluut niet vergeten voor deze reis?
Vind je het leuk om te gaan snorkelen? Dan is het aan te raden om een snorkel, duikbril en eventueel flippers mee te nemen op reis.